Літаки для України — це незворотний процес: Зеленський зустрівся з конгресменами США

Літаки для України — це незворотний процес: Зеленський зустрівся з конгресменами США

Літаки для України — це незворотний процес: Зеленський зустрівся з конгресменами США
. Голова комітету в закордонних справах Палати представників Конгресу США Майкл Маккол у Києві 21 лютого 2023 року. Фото: Суспільне

Голова Комітету із закордонних справ Палати представників США, республіканець Майкл Маккол просуватиме у Конгресі тему передачі Україні далекобійної зброї та винищувачі F- 16. Про це він сказав після зустрічі делегації Палати представників Конгресу США з президентом Володимиром Зеленським, передає кореспондентка Суспільного.

З візитом до Києва прибули члени палати представників США: Майкл Маккол, Даррел Ісса ,Кіт Селф, Макс Міллер та Джейк Еллзі. Вони відвідали Бучу та перевірили місця розвантаження зброї від США.

"В Україні дуже хороша система звітування і розпаковування всіх вантажів, які направляються в Україну, в тому числі маркування їх спеціальними штрих-кодами. Ми задоволені тим звітом, який почули сьогодні. Я планую провести засідання, щоб проінформувати про це Конгрес та народ Америки”, — сказав Маккол.

Конгресмени мали зустріч з президентом Зеленським, під час якої говорили про зброю, яка зараз необхідна Україні.

"Пан Зеленський надав перелік усього що необхідно щоб Україна перемогла. Це артилерійські припаси та ракети дальньої дії, зокрема ATACMS, які можуть вражати російські авіабази зокрема у Криму", — розповів Маккол.

За словами конгресмена, говорили і про винищувачі для України. Конгресмени вважають, що літаки для України — це питання часу. Отож слід починати підготовку пілотів уже зараз.

"Зі свого боку можу запевнити що я буду сильно просувати тему передачі зброї дальньої дії та винищувачі F 16 у конгресі.На Мюнхенській конференції ми побачили потужну двопартійну підтримку цього. Деякі посадовці та військові теж погоджуються з моїм судженням. Утім, є розбіжності в раді нацбезпеки в адміністрації щодо того, як швидко передавати деякі види озброєння” — сказав Маккол.

Конгресмен Даррел Ісса додав: "Питання літаків це незворотний процес. Питання лише у тому коли це відбудеться”.

Як повідомили в ОПУ, Зеленський подякував конгресменам за візит, за підтримку з боку обох палат і партій Конгресу, президента і народу США, за пакети допомоги для ЗСУ і за фінансову підтримку України.

Президент поінформував конгресменів про ситуацію на передовій та злочини російських військ і розповів про прогноз розвитку ситуації на передовій у наступні місяці.

Зеленський окремо зупинився на важливості визнання Росії державою, відповідальною за кампанію терору проти цивільного населення, необхідності створення спеціального трибуналу щодо розгляду злочину агресії Росії проти України та спрямування заарештованих російських активів на відбудову нашої країни.

Що відомо про надання Україні військових літаків

У січні 2023-го міністр оборони України Резніков повідомив, що "надіслав Санта-Клаусу листівку зі списком побажань, і винищувачі також у цьому списку".

Глава МЗС Кулеба повідомив, що союзники України почали працювати над питанням постачання Силам оборони України винищувачів F-16.

16 січня президент США Байден заявив, що США не передають Україні F-16. Водночас Financial Times з посиланням на джерела повідомило, що Штати можуть передати Україні винищувачі F-16 або дати "зелене світло" на їхній реекспорт.

Також Британія та Німеччина заявили, що поки що не розглядають можливість передачі Україні винищувачів.

На девʼятому "Рамштайні", де очікувався розгляд питання авіації для України, партнери вирішили надати Україні більше боєприпасів, ППО та підзвітності.

18 лютого повідомлялось, що Польща розгляне передачу Україні літаків МіГ-29.

Читайте також

"F-16 — як півзахисник у футболі. Вміє все потроху і робить це добре" — британський льотчик

Мюнхенська безпекова конференція-2023: підсумки

На початок