Підозрюють у колабораційній діяльності. У Кропивницькому судять екс-депутата з Луганщини

Підозрюють у колабораційній діяльності. У Кропивницькому судять екс-депутата з Луганщини

Підозрюють у колабораційній діяльності. У Кропивницькому судять екс-депутата з Луганщини
Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому заочно судять екс-депутата з Луганщини. Жителя селища Новоайдар підозрюють у роботі в адміністрації окупаційної влади. Справу розглядають у судді Кропивницького. За словами прокурора Олександра Кіби, підозрюваний живе на тимчасово окупованій території та перебуває у розшуку. Захисник Олег Бойченко говорить, з підзахисним не має зв’язку, яка його позиція, не знає.

У Кропивницькому розглядають справу екс-депутата Щастинської ради Луганської області. Підозрюють у колабораційній діяльності. А саме – добровільному зайнятті посади в окупаційній адміністрації держави-агресора. Підозрюваний участь в засіданні не брав. За словами прокурора Олександра Кіби, він перебуває на окупованій російськими військами території і в розшуку.

"У березні 2022 року обвинувачений умисно та добровільно зайняв посаду виконувача обов’язків голови адміністрації Новоайдарського району ЛНР, яка пов’язана із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій у незаконному органі на тимчасово окупованій території".

Прокурор просив обрати безстроковий запобіжний захід підозрюваному тримання під вартою та ухвалити рішення про спеціальне судове провадження для розгляду справи без підозрюваного. Адвокат Олег Бойченко заперечував.

"Мого підзахисного викликали, але чи був у нього доступ до засобів масової інформації, мені не відомо. У мене не було з ним конфіденційної розмови. Ліня захисту відносно обвинуваченого не встановлена. Тому відповідно до чинного законодавства вважаю за доцільне заперечувати здійснення спеціального судового провадження та обрання запобіжного заходу тримання під вартою".

Суддя Ірина Загреба ухвалила таке рішення. "Провести судовий розгляд кримінального провадження суддею одноосібно в порядку спеціального судового провадження. Обрати обвинуваченому Подольскому Володимиру Володимировичу запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави".

На сайті адміністрації Новоайдарського району самопроголошеної Луганської народної республіки, у розділі "Структура" зазначається, що Подольський Володимир працює першим заступником голови адміністрації.

"Мій підзахисний на зв'язок не виходив, – говорить адвокат. – Конфіденційної розмови я з ним не мав. Відповідно, щось вам повідомити по справі мені заборонено".

За скоєне підозрюваному загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі, каже прокурор. Наступне судове засідання відбудеться 27 березня.

Що відомо

За інформацією Центру публічних розслідувань, Володимир Подольський на місцевих виборах-2020 став депутатом райради за виборчим списком партії "Наш Край". На той момент чоловік працював у виконавчому апараті Новоайдарської районної ради на посаді головний спеціаліст-юрисконсульт. Також був депутатом Новоайдарської районної ради до припинення її повноважень внаслідок адмінреформи. Займав посаду голови постійної комісії з питань місцевого самоврядування, законності, регламенту, депутатської діяльності та антикорупційної політики.

Читайте також

  • Вища рада правосуддя відсторонила від роботи суддю з Кіровоградщини, якого підозрюють у корупції
  • Працівника СБУ, якого затримали у Кропивницькому, ув'язнили на 14 років за співпрацю з РФ
  • У суді розглядають справу кропивничанки, яка заперечує напад Росії на Україну
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області http://surl.li/evtwt
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок