Комісія міської ради погодила проєкт щодо взяття на облік житла ВПО у Миколаєві

Комісія міської ради погодила проєкт щодо взяття на облік житла ВПО у Миколаєві

Комісія міської ради погодила проєкт щодо взяття на облік житла ВПО у Миколаєві
Ілюстративне фото: УНІАН

Комісія з питань прав людини, дітей, сім'ї, законності, гласності, антикорупційної політики, місцевого самоврядування, депутатської діяльності та етики 21 лютого погодила проєкт з визначення уповноваженого органу для прийняття рішення про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб для поліпшення їхніх житлових умов.

За це під час засідання проголосували чотири члени комісії.

Взяттям на облік ВПО займатиметься відділ розподілу житла Миколаївської міськради.

"Це нові функції: ведення обліку громадян, що потребують житла з тимчасового проживання, взяття ВПО на облік, підготовка пропозицій та проєктів рішень щодо формування фондів житла, призначених для тимчасового проживання ВПО, формування житлового фонду соціального призначення, здійснення моніторингу сукупного доходу громадян, які перебувають на соціальному квартирному обліку тощо", — розповів начальник відділу обліку і розподілу житла Миколаївської міськради Сергій Войтович.

Інформація про внутрішньо переміщених осіб та відповідні накази розміщуватимуться на сайті міськради у розділі "Житло". Охочі стати на облік муситимуть подати заяву до центру надання адміністративних послуг.

"Протягом доби після отримання документів відділ має прийняти рішення. Якщо вся інформація щодо ВПО є достовірною і підстав для відмови і взяття на облік немає, то протягом доби ми маємо видати наказ, що буде опублікований на сайті в розділі "Житло", — говорить Сергій Войтович.

Проєкт розглянуть депутати 23 лютого на засіданні сесії Миколаївської міської ради.

Що відомо

  • За словами Сергія Войтовича це питання виникло у зв’язку з тим, що відповідно до постанови Кабінету міністрів України № 495 від 29 квітня "Деякі заходи з формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб" взяття на облік ВПО має відбуватися терміном в одну добу.
  • У постанові № 495 не передбачено, щоб комісія розглядала питання обліку, адже рішення має прийматися терміново. За словами Сергія Войтовича, раніше рішення щодо взяття на облік приймав виконком, а цією постановою попередній порядок скасований.

Читайте також

У Миколаєві трамвай №6 тимчасово змінить маршрут

Понад п'ять тисяч порцій щодня. У Миколаєві готують та безкоштовно роздають гарячі обіди

Маскувальні сітки, книги для військових та допомога дітям — у миколаївському університеті діє волонтерський хаб

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок