Які недоліки в роботі Харківської інфекційної лікарні знайшов Департамент — офіційно

Які недоліки в роботі Харківської інфекційної лікарні знайшов Департамент — офіційно

Які недоліки в роботі Харківської інфекційної лікарні знайшов Департамент — офіційно

Харківська обласна державна адміністрація не надала Суспільному копію акту за результатами експертної перевірки Харківської обласної інфекційної лікарні. Натомість перерахувала основні висновки комісії, актуальні на момент завершення її роботи 22 травня.

Департамент охорони здоров'я виявив чотири недоліки у роботі медзакладу, йдеться у відповіді на запит Суспільного.

"В організації роботи КНП Харківської обласної ради "Обласна клінічна інфекційна лікарні" існує ряд певних недоліків, а саме:

 • має місце госпіталізація непрофільних хворих та госпіталізація пацієнтів, які повинні були лікуватись в опорних лікарнях районів області;
 • значній кількості пацієнтів, що перебуває на лікуванні, не проведено первинне або контрольне ПЛР дослідження. Є випадки проведення ПЛР дослідження не в день госпіталізації, а з запізненням;
 • відсутні чіткі маршрути пацієнтів щодо сортування та розміщення пацієнтів у відділеннях закладу;
 • має місце несвоєчасна закупівля лікарських засобів та виробів медичного призначення", — йдеться у відповіді на запит заступника директора Департаменту Геннадія Бондарчука.
Які недоліки в роботі Харківської інфекційної лікарні знайшов Департамент — офіційно

Відповідь Департаменту охорони здоров'я Харківської ОДА на запит Суспільного. Як уточнили в ОДА, на початку відповіді й у першому пункті помилково відсутнє слово "інфекційна" у назві лікарні

Які недоліки в роботі Харківської інфекційної лікарні знайшов Департамент — офіційно

Комісія також з'ясувала, що лікарня повністю забезпечена засобами індивідуального захисту та засобами дезінфекції, а організація маршруту пацієнтів, хворих на пневмонію з підозрою на СOVID-19 "відповідає існуючим вимогам".

У висновках комісії зазначається, що посади у лікарні заповнені на 98-104%, а "серед середнього медичного персоналу є певна кількість вакантних посад, які розробляються основними працівниками закладу, що призводить до збільшення навантаження на цих працівників".

Що відомо

 • Клініко-експертну перевірку за участі представників Департаменту охорони здоров'я Харківської облдержадміністрації голова Харківської ОДА Олексій Кучер призначив у середині травня — після скарг родичів пацієнтів, які розповіли, що купують медикаменти самі. Перевірка медзакладу завершилася 22 травня.
 • 26 травня Кучер частково озвучив результати роботи комісії. За його словами, медзаклад мав достатньо коштів на медикаменти, але не витрачав їх. На думку Кучера, провина у ситуації, що склалася із завантаженістю і забезпеченістю лікарні, є як з боку директора лікарні, так і з боку профільного департаменту. Кучер акцентував увагу на тому, що між керівниками лікарні та департаменту існує особистий конфлікт.
 • Директор лікарні Павло Нартов і директор обласного департаменту Вадим Іванніков — на лікарняному. У Нартова підтвердили СOVID.
 • Коментуючи претензії з боку чиновників, директор інфекційної лікарні, говорив що медзаклад направляв кошти на закупівлю медикаментів одразу, як тільки вони надходили, щодо решти питань — виконував вказівки департаменту. Деякі з них, за словами Нартова, суперечили "здоровому глузду". За словами анестезіолога Володимира Корсунова, чиновники не слухали практиків.
 • Наприкінці травня в ОДА повідомили, що до інфекційної лікарні поставили обладнання, яке дає змогу швидко робити ПЛР-тести й одразу визначати наявність коронавірусу у пацієнтів.
 • Голова Харківської ОДА Олексій Кучер сказав, що оприлюднювати результати перевірки не будуть, оскільки документи містять лікарську таємницю. 28 травня кореспондент Суспільного просив голову ОДА надати для ознайомлення документи без інформації з обмеженим доступом. Кучер порекомендував надіслати офіційний запит. Він також зазначив, що ще не вирішив, чи передавати документи за фактом перевірки до правоохоронних органів.
 • Харківську обласну інфекційну лікарню перевіряла комісія Міністерства охорони здоров'я. Глава МОЗ Максим Степанов обіцяв озвучити результати цієї перевірки пізніше і зробити на їх підставі висновки. Що виявила міністерська перевірка, Суспільне намагалося з'ясувати протягом тижня — питання, відправлені в МОЗ через онлайн-форму для щоденних брифінгів, не озвучили. Відповідь на офіційний запит до міністерства редакція поки не отримала.
 • За результатами експертної перевірки Олексій Кучер пообіцяв зробити жорсткі кадрові рішення. Він також сказав, що зробив висновки після відвідування реанімації лікарні.
 • Єдине кадрове рішення, яке відбулося останнім часом, — відставка заступника голови Харківської ОДА Михайла Черняка, до повноважень якого входили питання охорони здоров'я. За словами самого Черняка, він звільнився за власним бажанням, а його рішення не пов'язане з ситуацією в обласній інфекційній лікарні.
 • Понад 30 працівників обласної інфекційної лікарні захворіло на СOVID. За інформацією на 26 травня, в обласній інфекційній лікарні: з 31 лікаря фактично в роботі було 18 лікарів (дефіцит лікарів — 2,25 вакансії); з 84 медичних сестер фактично працює 66 (дефіцит — 19 вакансій); з 87 молодших медсестер в роботі 63 (дефіцит — 21 вакансія).
 • 4 червня голова Харківської ОДА Олексій Кучер закликав медиків регіону допомогти інфекційній лікарні.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди