Кучер підтримує створення комісії облради для перевірки інфекційної лікарні

Кучер підтримує створення комісії облради для перевірки інфекційної лікарні

Кучер підтримує створення комісії облради для перевірки інфекційної лікарні

Депутат Харківської облради Дмитро Булах ініціював створення тимчасової контрольної комісії облради для перевірки роботи Харківської обласної інфекційної лікарні та медицини регіону в цілому в умовах боротьби з СOVID. Голова обладміністрації Олексій Кучер цю пропозицію підтримує.

Питання роботи першої опорної лікарні Харківщини, яка почала масово приймати пацієнтів з COVID, обговорювали на сесії облради 28 травня.

З боку обладміністрації доповідав заступник голови ОДА Тарас Пастух.

"Були перевірені дії Департаменту [охорони здоров'я] обласної адміністрації. Ми не виявили тих порушень, які б могли призвести до: невиплати зарплати лікарям, неоплати тих чи інших комунальних послуг, відсутності коштів на рахунках лікарні для забезпечення медикаментами хворих. На кожному етапі на кожне звернення лікаря була реакція, і ця реакція не була місячна-двомісячна, а вона інколи була годинна реакція, щоб вирішити ці проблеми", — сказав Пастух.

Кучер підтримує створення комісії облради для перевірки інфекційної лікарні

Заступник голови Харківської облдержадміністрації Тарас Пастух

За словами Пастуха, у висновках перевірки вони зафіксували "певні порушення" з боку директора закладу Павла Нартова:

"Чи були здійснені всі безпосередньо правильні управлінські рішення керівником цього закладу — було дуже багато роботи виконано ним. На нашу думку, була частина певних порушень. Ці всі дії ми зафіксували у нашому заключенні".

Пастух додав, що не варто вважати дії головного лікаря навмисними, аби не налаштовувати одне проти одного, й висловив свою думку про те, що на ситуацію може впливати політика:

"На мою думку, на сьогоднішній день накладається ще одна площина — це, ми прекрасно всі розуміємо, що на осінь намічаються вибори... Я думаю, сьогодні-завтра хтось буде шукати, яким чином ще використати той стан медицини, який сьогодні є, налаштувати один проти інших, і тому я сьогодні не є прихильником, щоб шукати відьом у помилках головного лікаря, у помилках того чи іншого медпрацівника цього закладу".

Пастух називає нинішню ситуацію у лікарні стабільною. У закладі 168 пацієнтів, третина з них — з підозрами.

"На моє переконання ситуація в лікарні стабілізується, на даний час в лікарні ж 168 хворих, з них третина непідтверджена на COVID, вони окремо перебувають, протестовані, але їм надається інша меддопомога по пневмонії й таке інше. Зараз залучені всі лікарні, які визначені першими... Коли ситуація почала стабілізуватися, почало з'являтися бажання у лікарів укладати контакти з цим мед закладом і допомагати своїм колегам", — сказав Пастух.

Депутат облради Дмитро Булах запропонував наступної сесії створити тимчасову контрольну комісію.

"Я прошу на наступну сесію, я думаю, що нам потрібно створити певну комісію, тимчасову контрольну, і подивитися на цю ситуацію об'єктивно, щоб побачити й почути керівників підприємств, лікарів, щоб почути відповідальних осіб з адміністрації й прийняти рекомендації й висновки, тому що, на мій погляд, те, що відбулося за останній тиждень, коли головні лікарі звинувачують адміністрацію, а адміністрація звинувачує головних лікарів, це недопустимо", — сказав Булах.

Кучер підтримує створення комісії облради для перевірки інфекційної лікарні

Депутат Харківської облради Дмитро Булах

На питання, чи означає виступ Пастуха, що обладміністрація не вбачає відповідальності департаменту в ситуації, що склалася, і думка голови ОДА змінилася, Кучер відповів:

"Я думку не змінив. Я ж не казав іншого. Я вважаю, що, як і зазначав, що винуваті обидві сторони... І фактично керівник департаменту, на мій погляд, зобов'язаний був ті процеси, які були неврегульовані, врегулювати в ручному режимі. Це його просто обов'язок. А не просто перекладати з одного на інший стіл документи і вести переписку", — сказав він.

Кучер підтримує створення комісії облради для перевірки інфекційної лікарні

Голова Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер

"Участь депутатів обласної ради. Я хочу відверто сказати, що я підтримую цю ініціативу, якщо Сергій Іванович (Чернов, голова Харківської облради — ред.) чи хтось інший очолить цю комісію, ми надамо всі документи, які є, з департаменту. І, власне, компетенція обласної ради — комунальні заклади перевірити. Я хочу, щоб просто розуміли, що ми за те, щоб перевірити все те, що відбувалося... При цьому теж не хочеться нікого звинувачувати, тому що дійсно ми заходимося в нетипових умовах", — заявив Кучер.

Він уточнив, що ще не вирішив, чи передавати документи за фактом перевірки до правоохоронних органів.

"Я прийму пізніше це рішення, чи будемо, чи не будемо", — сказав голова ОДА.

Кучер також пообіцяв надати оцінку діям свого заступника Михайла Черняка, який відповідає за питання медицини.

"Я надам оцінку. Ми з'ясовуємо це питання. Усім буде надана оцінка", — сказав Кучер.

На питання, чи одужав директор обласного департаменту охорони здоров'я Вадим Іванніков, Кучер відповів: "Сьогодні не спілкувався, не знаю. Серце боліло, мабуть, за медицину".

Що відомо

  • Директор і пацієнт Харківської обласної інфекційної лікарні Павло Нартов звернувся до преси. Він вважає необґрунтованими висновки голови обладміністрації Олексія Кучера в ситуації з нестачею персоналу та ліків. І не розуміє, у чому його провина.
  • 26 травня голова облдержадміністрації Олексій Кучер говорив, що вбачає провину у ситуації, що склалася в інфекційній лікарні у Харкові, як з боку обласного департаменту, так і директора лікарні.
  • У Департаменті охорони здоров'я Харківської облдержадміністрації не відреагували на цю заяву голови ОДА Олексія Кучера.
  • Раніше повідомлялося, що медики з інших медзакладів Харкова не хочуть підсилити інфекційну лікарню.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди