Резервуар у підвалі. У Миколаївській багатоповерхівці побудували ємність для питної води

Резервуар у підвалі. У Миколаївській багатоповерхівці побудували ємність для питної води

Резервуар у підвалі. У Миколаївській багатоповерхівці побудували ємність для питної води
Точка видачі води у під'їзді багатоповерхівки. Фото: Юлія Філімон/Суспільне Миколаїв

У Миколаєві у підвалі багатоповерхового будинку побудували резервуар на 20 кубічних метрів для питної води із видачею в кожному під'їзді. Воду завозять водовозами. Вистачає на тиждень.

Про це кореспондентам Суспільного розповів голова об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) Євген Корольков.

Ідея зробити резервуар у підвалі, каже голова ОСББ, виникла навесні 2022 року, коли в місті почались проблеми з питною водою.

"Досвіду не було, запитати не було у кого, бо ніхто такого ще не робив. Ми, роблячи помилки, шли до своєї мети. Я не знав, за які гроші я буду це робити й скільки взагалі воно буде коштувати. Але знайшлись друзі, які допомогли", — розповів Євген Корольков.

Резервуар у підвалі. У Миколаївській багатоповерхівці побудували ємність для питної води
Резервуар з питною водою у підвалі миколаївської багатоповерхівки. Фото: Юлія Філімон/Суспільне Миколаїв

Матеріали закуповували, дещо приносили мешканці будинку. Будували резервуар власними силами.

"Спочатку це були наші американські друзі, вони надали гроші, з яких ми почали. Потім відгукнувся один мешканець нашого будинку, він допоміг закупити найдорожчий матеріал. Потім мешканці двох будинків теж виявили бажання підтримати фінансово. Зробили цільовий збір, зібрали кошти. Наприкінці ще благодійний фонд "Рішучі" допоміг", — сказав голова ОСББ.

Перед початком монтажу резервуара, каже Євген Корольков, довелось переобладнати підвал.

Резервуар у підвалі. У Миколаївській багатоповерхівці побудували ємність для питної води
Гідрант для подачі води від водовоза у резервуар. Фото: Юлія Філімон/Суспільне Миколаїв

"Всі вікна заклали цеглою. Старий бетон повністю розбили. Наново залили міцну підлогу, щоб ці 20 тонн нічого там не зробили. Зробили вивід, гідрант, встановили насос. Автоматикою вода подається в труби, які ми проклали вздовж всього підвалу, потім подача на під’їзд", — розповів Євген..

До резервуара з водовоза воду подають гідрантом через вікно.

Мешканець будинку Владислав розповів, що родина щодня витрачає близько 15 літрів очищеної води — для пиття та приготування їжі. Раніше, говорить чоловік, доводилось їздити кілька кварталів до найближчої точки видачі та стояти годинами в чергах. Тепер стало зручніше — достатньо спуститись на перший поверх свого будинку та набрати необхідну кількість.

"Дуже зручно стало, не потрібно нікуди їхати, ходить. На голову не капає, вийшов собі, набрав та й все. Раніше набирав на безкоштовних точках або біля котельні, або їздили, де черга поменше, туди і катались", — сказав Владислав.

Сергій Семенович займався установкою обладнання. Каже, що резервуар закритий з усіх боків, проте раз на тиждень потребує дезінфекції.

"Басейн буде періодично митися. Дивимось його стан, промиваємо його чистою водою, проводимо дезінфекцію, щоб не було бактерій, бо це безпека перш за все", — пояснив Сергій Семенович.

За словами Євгена Королькова, вартість виготовлення резервуара склала близько 70 тисяч гривень. За воду мешканці будинку не платять, бо її на волонтерських засадах поставляє соціально орієнтований бізнес. Резервуар вміщує 20 кубічних метрів води, такого об'єму мешканцям будинку вистачає на тиждень.

Читайте також

У Миколаєві вшанували пам'ять Героїв Небесної сотні

Поранені місцеві жителі. Російські війська обстріляли дві громади на Миколаївщині

У Миколаєві понад 250 будинків тимчасово залишилися без опалення

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок