У Миколаєві вшанували пам'ять Героїв Небесної сотні

У Миколаєві вшанували пам'ять Героїв Небесної сотні

У Миколаєві вшанували пам'ять Героїв Небесної сотні
Меморіал пам'яті Героїв Небесної сотні в Миколаєві. 20 лютого 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

У Миколаєві 20 лютого біля пам'ятника Героям Небесної Сотні, у сквері Ради Європи, вшанували пам'ять людей, які загинули під час Революції Гідності.

Про це кореспонденти Суспільного повідомляють з місця події.

Священнослужителі провели панахиду за загиблими.

У Миколаєві вшанували пам'ять Героїв Небесної сотні
Панахада біля мемеріалу, 20 лютого 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

На заході зібралися понад 20 містян, які поклали квіти та запалили лампадки біля меморіалу.

У Миколаєві вшанували пам'ять Героїв Небесної сотні
Містяни виконали гімн України, 20 лютого 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Тамара — мати загиблого героя "Небесної Сотні" Сергія Кемського. Разом із чоловіком прийшли вшанувати пам'ять сина та інших загиблих учасників Революції Гідності. Жінка говорить, що знайшла відео, де змогла побачити, як стріляли в її сина.

"Перша куля увійшла під ліву лопатку навиліт. Постріл був у ключицю, в шию. Другий постріл був з тієї ж сторони. Значить стріляли з одного місця... Один і той же снайпер, який вів конкретно Сергія. Йому треба було його добити. Він не витримав такого, втратив багато крові і все", — згадує мати загиблого.

У Миколаєві вшанували пам'ять Героїв Небесної сотні
Тамара та Олександр — батьки загиблого Сергія Кемського. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Тамара каже, що для Сергія було важливо боротися за свою країну та свій народ.

"Він хотів знати, чому люди вийшли, що вони хочуть, яким вони бачать своє майбутнє. Починаючи з 22 листопада і до 20 лютого він приїжджав на день—два. Змінював білизну, брав щось з собою поїсти. І їхав. Весь час був присутній. Небесна Сотня — це були перші воїни без зброї, тільки із фанерними щитами, які стали на захист нашої України", — говорить Тамара.

У Миколаєві вшанували пам'ять Героїв Небесної сотні
Сергій Кемський. Архів родини Сергія Кемського

На захід також прийшов учасник Революції Гідності Олег Гілякін. Чоловік каже, що з однодумцями з 22 листопада 2013-го збиралися щонеділі в Миколаєві, а в середині грудня поїхав у столицю.

"12-го вранці я вже в Києві був. І бігом з поїзда, прямо пішки біжимо будувати барикади. Витримали зачистку Майдану. Рух об'єднав багато людей. До нас в намет долучалися з різних місць. З Макіївки були хлопці, з Донецька, із заходу України. Десь понад 60 сотен було", ­— згадує Олег Гілякін.

У Миколаєві ж весь час спротив тримали його товариші. Зокрема, Юрій Діденко, який 20 лютого 2023 року організував захід до Дня Героїв Небесної Сотні.

"Сьогодні ті, хто прийшли — це не всі. Ще протягом дня будуть приходити люди, покладати квіти. Традиційно ми збираємо всіх через Facebook, через соціальні мережі, людям телефонуємо, спілкуємося. І люди приходять", — сказав учасник Революції Гідності Юрій Діденко.

У Миколаєві вшанували пам'ять Героїв Небесної сотні
Вшанування пам'яті загиблих, 20 лютого 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Під час годинного заходу миколаївці виконали гімн України, поділилися своїми думками та спогадами про Революцію Гідності та поклали квіти до пам'ятника Героям Небесної Сотні. В планах, каже Юрій Діденко, ще раз зібратися 24 лютого, аби вшанувати пам'ять загиблих українців внаслідок повномасштабної збройної агресії Росії проти України.

Що відомо

  • Наприкінці 2013 та на початку 2014 років Україну охопили масові протести, які отримали назву "Революція гідності". Вони призвели до зміни влади та втечі за кордон тодішнього президента Віктора Януковича і його соратників. Кульмінацією подій стало масове протистояння на Майдані у Києві 18-20 лютого 2014 року, внаслідок якого було вбито 107 протестувальників та 13 міліціонерів.
  • "Небесна Сотня" — прийнята в Україні збірна назва загиблих протестувальників, які мали безпосередній стосунок до ідеї та акції Євромайдану (Революції гідності) у грудні 2013 — лютому 2014 року. Пам'ятний День Героїв Небесної Сотні відзначають 20 лютого.

Читайте також

Поранені місцеві жителі. Російські війська обстріляли дві громади на Миколаївщині

У Миколаївській області планують зробити заміри обсягів споживання електроенергії

Допомога від волонтерів, та самим волонтерам, історії людей з фронтових сіл — тиждень у фото

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram

На початок