Добу без обмежень. У Миколаївській області роблять заміри обсягів споживання електроенергії

Добу без обмежень. У Миколаївській області роблять заміри обсягів споживання електроенергії

Добу без обмежень. У Миколаївській області роблять заміри обсягів споживання електроенергії
Фото: Олександр Гіманов/УНІАН

На Миколаївщині протягом доби 21 лютого тривають заміри обсягів споживання електроенергії. Застосовувати стабілізаційні відключення електрики не будуть.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла прессекретарка "Миколаївобленерго" Анастасія Прокоф’єва.

Граничні величини споживання (ліміти) вираховуються окремо для кожного оператора системи розподілу і безпосередньо залежать від обсягів споживання в день замірів.

"Число — 21 лютого — визначає "Національна енергетична компанія "Укренерго". Компанія протягом цієї доби здійснить заміри по всій Україні, аби визначити актуальні показники споживання електроенергії. Відповідно, 21 лютого будуть заміри і по всій Миколаївській області. У нас мали відбутися заміри 8 лютого, але місто залишилося без водопостачання, тому було прийнято рішення про перенесення замірів", — розповіла Анастасія Прокоф’єва.

Нинішні ліміти по Миколаївській області встановлювалися відповідно до показників, що були заміряні у жовтні 2022 року.

"Тоді споживання електрики було значно менше, адже не розпочався опалювальний сезон, і не були заживлені звільнені населені пункти області. На момент деокупації у листопаді 2022 року було знеструмлено повністю 85 населених пунктів. Станом на 19 лютого залишається під'єднати менше ніж десять", — сказала Анастасія Прокоф’єва.

Протягом доби, з 00:00 21 лютого до 00:00 22 лютого, люди можуть споживати стільки електрики, скільки можуть. І від цієї величини залежатимуть нові ліміти.

"Чим більше буде рівень споживання, тим більше будуть ліміти, які нам потім будуть доводити на час погодинних відключень. У випадку нових ракетних атак чи інших причин, що можуть призвести до значного дефіциту в енергосистемі, день замірів буде перенесено — про це пресслужба АТ "Миколаївобленерго" сповістить окремо", — пояснила Анастасія Прокоф’єва.

За словами Прокоф'євої, передбачається, що у вівторок, 21 лютого, жодних планових, включаючи погодинні, відключень не буде — всі можуть споживати електроенергію в нормальному режимі, "як у мирні часи".

Що відомо

  • У Миколаївській області зранку 18 лютого застосували екстрені зниження електроспоживання. Електрику вимкнули через ракетну загрозу в області.
  • У Миколаївській області будинки споживачів знеструмлюють, у разі необхідності, за оновленим погодинним графіком відключень. Кількість черг збільшилась до шести. Графік погодинних відключень передбачає відсутність електропостачання на період не більше двох годин.

Читайте також

Поблизу Південноукраїнської АЕС пролетіли російські ракети — Енергоатом

"Миколаївпастранс" збільшує кількість рейсів за маршрутом №1: графік руху

Будуть штрафувати. У Миколаєві комунальникам доводиться знову прибирати шини з вулиць

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram

На початок