Європарламент закликає розглянути надання Україні літаків — резолюція

Європарламент закликає розглянути надання Україні літаків — резолюція

Важливо
Зала Європарламенту
Зала Європарламенту, фото архівне: Associated Press

Євродепутати закликали "серйозно" розглянути питання про постачання Україні винищувачів, вертольотів, відповідних ракетних систем і значного збільшення боєприпасів.

Про це ідеться у резолюції, присвяченій річниці війни Росії проти України, повідомляє пресслужба ЄП. Резолюцію ухвалили 444 голосами "за", 26 "проти" і 37 "утрималися".

У документі ідеться, що євродепутати "рішуче засуджують агресію Москви та підтверджують свою непохитну солідарність з народом і керівництвом України".

Євродепутати "підтверджують свою підтримку надання військової допомоги Україні стільки, скільки це буде необхідно, і закликають серйозно розглянути питання про постачання Києву західних винищувачів і гелікоптерів, відповідних ракетних систем і значного збільшення поставок боєприпасів. Україна повинна бути здатною не тільки захистити себе, але й відновити повний контроль над усією своєю міжнародно визнаною територією", — ідеться у повідомленні.

Читайте також: Підзвітність, боєприпаси й ППО. Підсумки дев’ятого "Рамштайну"

Також резолюція закликає країни-члени ЄС прийняти свій десятий пакет санкцій проти Росії та її союзників до кінця лютого та суттєво розширити його сферу. Депутати Європарламенту також вимагають завершити правовий режим, який дозволяє конфіскувати російські активи, заморожені ЄС. Потім ці активи мають бути використані для відновлення України та компенсації жертвам війни. Вони також підкреслюють, що після закінчення війни Росія буде обтяжена репараціями, аби зробити суттєвий внесок у відбудову України.

Читайте також: Третина українців готова вимагати компенсацію за воєнні злочини Росії — опитування

У Європарламенті підкреслили, що російська війна проти України "докорінно змінила геополітичну ситуацію в Європі, що вимагає від ЄС сміливих і комплексних політичних, безпекових і фінансових рішень". У цьому контексті євродепутати підтверджують свою підтримку рішення Європейської Ради надати Україні статус кандидата в ЄС минулого літа. Вони також закликають Україну, Комісію та Раду працювати над початком переговорів про вступ України до ЄС.

Читайте також

"F-16 — як півзахисник у футболі. Вміє все потроху і робить це добре" — британський льотчик

"Я — триста, я — триста". Репортаж з військового госпіталю

На лінії захисту. Американський футбол в Україні щойно став професійним, але почалася війна. Історії спортсменів, які тепер бійці та волонтери

На початок