У Єврокомісії пояснили, які санкції проти Росії будуть в 10 пакеті

У Єврокомісії пояснили, які санкції проти Росії будуть в 10 пакеті

Важливо
Урсула фон дер Ляєн, глава Єврокомісії
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн на сесії Європарламенту до річниці після вторгнення Росії в Україну, 15 лютого 2023 року, у Страсбурзі, Франція. Фото: АР

Десятий пакет санкцій проти Росії стосуватиметься банківського сектору, доступу до технологій подвійного призначення та передових технологій. Також пропонується запровадити санкції проти майже 100 додаткових фізичних та юридичних осіб, відповідальних за військову діяльність, політичні рішення, пропаганду та дезінформацію.

"Новий пакет знову завдасть сильного удару по російському військовому і оборонному сектору, відповідальному за розробку безпілотників, націлених на цивільне населення і цивільну інфраструктуру", — повідомили в Єврокомісії.

Це включає повну заборону експорту для іранських підприємств, які беруть участь у виробництві та постачанні безпілотників до Росії.

Раніше президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на засіданні Європарламенту, присвяченому обговоренню річниці вторгнення Росії в Україну, заявила, що Європейський союз може запровадити нові санкції проти спонсорів іранських військових, які вчать росіян користуватись дронами Shahed-136 ("Шахед").

Коментуючи 10 пакет санкцій проти РФ, який ЄС планує запровадити до річниці повномасштабного вторгнення Росії, вона зазначила, що санкції планують запровадити проти спонсорів Корпусу вартових Ісламської революції. Окрім того, за її словами, 10-й пакет санкцій, який передбачає торгові обмеження на суму 11 млрд євро, буде спрямований на нові заборони та контроль за експортом технологій, включаючи безпілотники, гелікоптери та ракети.

За її словами, новий пакет санкцій планують запровадити 24 лютого — через рік після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Санкції. Усі останні новини

Читайте також

"Десятий пакет санкцій уже в дорозі". Глава Єврокомісії розповіла, скільки Росія втратить після 24 лютого

На початок