Франція розглядає можливість передачі винищувачів Україні, однак є умова — The Guardian

Франція розглядає можливість передачі винищувачів Україні, однак є умова — The Guardian

Франція розглядає можливість передачі винищувачів Україні, однак є умова — The Guardian
. Французький винищувач "Рафаль" готується до злету в аеропорту імені Шарля де Голля, фото: AP

Франція не виключає відправки винищувачів в Україну, але за умови, що це не призведе до ескалації у війні, не підриватиме національної чи європейської безпеки, а відповідна зброя буде корисною для українців.

Про це пише The Guardian із посиланням на голову Комітету національної оборони і Збройних сил Національної асамблеї Франції Томаса Гасіллуда.

"Ми повинні вивчати запити в кожному конкретному випадку та залишати всі двері відкритими", — заявив Гасіллуд, спілкуючись з журналістами.

Читайте також: Макрон не виключає постачання Україні танків Leclerc

Водночас він зазначив, що Франція навряд чи передасть Україні танки Leclerc, оскільки вони "не вписуються" в оголошені раніше поставки подібної бронетехніки від США та Німеччини.

"Це не найкращі можливості (танки Leclerc – ред.), які ми можемо надати Україні, зокрема тому, що українцям буде дорого і складно мати справу з різними типами танків. Ми думаємо, наприклад, про наземно-повітряні потужності", — додав французький депутат і соратник президента Макрона.

Нещодавно міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що Україна висловлює бажання отримувати західні винищувачі.

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що союзники України почали працювати над постачанням Силам оборони винищувачів F-16 Fighting Falcon.

21 січня посол США при ОБСЄ Майкл Карпентер заявив, що очікує на широку підтримку у Сполучених Штатах можливого рішення союзників про передачу Україні винищувачів F-16.

Читайте також

Leclerc, Leopard 2, Challenger 2 — що відомо про танки, які може отримати Україна

Який мінімум техніки потрібен Україні для звільнення своєї території: розповідає військовий експерт

На початок