Сунак доручив перевірити, які бойові літаки Британія може передати Україні

Сунак доручив перевірити, які бойові літаки Британія може передати Україні

Сунак доручив перевірити, які бойові літаки Британія може передати Україні
. Прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак вітає президента України Володимира Зеленського на Даунінг-стріт у Лондоні 8 лютого 2023 р. Фото: Associated Press

Велика Британія оцінює можливість відправлення винищувачів в Україну для допомоги у війні проти Росії. Прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак доручив міністрові оборони Бену Воллесу вивчити питання про те, які літаки країна могла б надати Україні.

Про це повідомив речник британського прем'єра Макс Блейн, передає Bloomberg.

За його словами, це довгострокове рішення, Британія не планує надсилати в Україну реактивні літаки Typhoon у найближчому майбутньому.

Блейн також зазначив, що на навчання британських пілотів керувати "складним" обладнанням потрібно п’ять років, однак додав, що інструктори шукатимуть способи скоротити цей час для українських пілотів, наскільки це можливо.

Агентство зазначає, що слова речника британського прем'єра є найяскравішим свідченням того, що Лондон серйозно розглядає можливість приєднатися до найбільшого запиту України у війні майже через рік після вторгнення Росії.

Під час виступу перед британськими законодавцями 8 лютого Зеленський подарував спікерові Палати громад шолом українського пілота і закликав дати літаки.

"Я вірю, що цей символ допоможе нам у створенні нашої наступної коаліції, коаліції літаків, і звертаюся до вас і світу з простими і водночас найважливішими словами: "Бойові літаки для України — крила для свободи", — сказав він.

Чи отримає Україна західні винищувачі

У червні 2022 року конгресмен-ветеран ВПС США, республіканець від штату Іллінойс Адам Кінзінгер запропонував навчати українських пілотів-винищувачів та екіпажів на американських бойових літаках F-16 та F-16.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що союзники України почали працювати над питанням постачання Силам оборони винищувачів F-16 Fighting Falcon.

При цьому 21 січня посол США при ОБСЄ Майкл Карпентер заявив, що очікує на широку підтримку у Сполучених Штатах можливого рішення союзників про передачу Україні винищувачів F-16.

25 січня міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що Україна висловлює бажання отримувати західні винищувачі.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Німеччина не передасть Україні свою бойову авіацію.

26 січня голова Комітету національної оборони і Збройних сил Національної асамблеї Франції Томас Гасіллуд заявив, що його країна не виключає відправки винищувачів в Україну, але за умови, що це не призведе до ескалації у війні, не підриватиме національної чи європейської безпеки, а відповідна зброя буде корисною для українців.

За словами речника Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, для безпеки повітряного простору Україні, крім систем ППО, потрібно щонайменше п'ять бригад, а в кожній бригаді по три ескадрильї винищувачів. Одна ескадрилья — це 12 літаків.

30 січня президент Франції Еммануель Макрон заявив, що не виключає постачання військових літаків в Україну, однак зазначив, що це не має призвести до ескалації або послабити французьку армію.

Читайте також

Винищувачі для України: Польща хоче одноголосного рішення західних партнерів на Мюнхенській конференції

Кулеба назвав пріоритети України на Мюнхенській безпековій конференції

На початок