Відновлення території Миколаївської міської громади. Хто працює над розробкою програми

Відновлення території Миколаївської міської громади. Хто працює над розробкою програми

Відновлення території Миколаївської міської громади. Хто працює над розробкою програми
Миколаївці на площі біля зруйнованої після ракетного удару будівлі обласної ради. Фото: Світлана Вовк/Суспільне Миколаїв

Виконавчий комітет міської ради затвердив рішення "Про розроблення Програми комплексного відновлення території Миколаївської міської територіальної громади". Над створенням проєкту працює робоча група, також до шостого березня містяни можуть вносити свої пропозиції щодо відновлення Миколаєва.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла секретарка робочої групи, директорка департаменту економічного розвитку міськради Тетяна Шуліченко.

За словами Тетяни Шуліченко, головним розробником програми комплексного відновлення є департамент архітектури та містобудування Миколаївської міськради.

"З метою прийняття пропозицій від містян та від суб’єктів господарювання була створення робоча група, яка буде розглядати пропозиції до цієї програми та включати, або не включати, чи ні не включати позиції від громадян", — розповіла Шуліченко.

З 14 лютого — протягом 20 календарних днів, після оприлюднення рішення на офіційному вебсайті міської ради, містяни можуть подавати пропозиції щодо відновлення громади, як в паперовому вигляді, так і в електронному.

Пропозиції необхідно надсилати:

  • від юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців на електронну адресу [email protected] або за адресою: Миколаїв, проспект Богоявленський, 1 (канцелярія);
  • від  фізичних осіб на електронну адресу [email protected] або за адресою:  Миколаїв, проспект Богоявленський, 1 (відділ звернень громадян).

"Люди можуть пропонувати проєкти, локації, які, на їхню думку, потребують відновлення. Якщо, наприклад, вони вважають, що зруйнований об’єкт потрібно відновити, або навпаки можуть вказати, що краще побувати на місці цього об’єкту новий. Наприклад, вони хочуть перенести підприємство в іншу локацію, де немає житлового масиву", — говорить Тетяна Шуліченко.

Це методологія, що передбачає активне залучення жителів до розробки плану відновлення Миколаєва.

Узгодження спірних питань з громадськістю здійснюється шляхом розгляду на засіданні робочої групи.

"Після закінчення збору пропозицій робоча група буде розглядати їх. На підставі аналізу, який буде проведено, визначатимуть проєкти відновлення й план дій щодо відновлення міста. Це буде більш короткостроковий/середньостроковий документ, розрахований на два роки", — каже Тетяна Шуліченко.

Заступник директора департаменту архітектури та містобудування міської ради Євгеній Поляков розповів кореспондентам Суспільного, що робоча група розгляне та проаналізує включення пропозиції людей до програми відновлення, або ж обґрунтовує, чому пропозицію відхилено.

"Згідно з текстом рішення, робоча група займається розглядом пропозицій громадськості, які вона надає на етапі оприлюднення цього проєкту рішення та збору пропозицій. Після чого департамент містобудування, як розробник програми, збирає необхідну інформацію, розробляє цю програму відновлення та публікує її проєкт", — розповідає Євгеній Поляков.

Громадськість у майбутньому зможе надати пропозиції вже до розробленого проєкту. Саме з цією метою створена робоча група, яка розглядає врахування пропозицій, або їхнє вмотивованє відхилення.

Зі слів Євгенія Полякова, до програми відновлення надають пропозиції, які, на думку містян, необхідно врахувати при короткостроковій відбудові Миколаєва. Програма охоплює просторове планування міста, соціально-економічний та містобудівний розвиток.

"Дотичними є питання не лише будівництва, але й питання відновлення екології, культурної спадщини міста, яка постраждала від військової агресії; розмінування територій; розбір об’єктів, які зруйновані — чи відбудова, доцільність цієї відбудови. Там 17 великих пунктів у складі програми, кожен може ознайомитися та надати пропозиції по кожному напрямку, який він вважає доцільним", — говорить Поляков.

Що відомо

  • Робоча група під час розробки програми відновлення використає матеріали, отримані в рамках проєкту з розроблення генерального плану міста Миколаєва UN4Mykolaiv (за координації Європейської економічної комісії ООН та за участю міжнародної архітектурної компанії OneWorks), а також матеріали, отримані в рамках проєкту співпраці Антикорупційної ініціативи ЄС та  Київської школи економіки.

Читайте також

У Миколаєві вшанували пам'ять Героїв Небесної сотні

Поранені місцеві жителі. Російські війська обстріляли дві громади на Миколаївщині

У Миколаєві понад 250 будинків тимчасово залишилися без опалення

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок