Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний поговорив телефоном з Верховним головнокомандувачем Обʼєднаних збройних сил НАТО в Європі та командувачем Збройних сил США в Європі генералом Крістофером Каволі. Про це Валерій Залужний повідомив у Telegram.
Розмова відбулась напередодні засідання Контактної групи з питань оборони у форматі “Рамштайн”.
"Обговорили питання постачання міжнародної військової допомоги Україні та підготовки наших підрозділів на території країн-партнерів. Поділився оцінками оперативної обстановки на фронті російсько-української війни і планами стосовно подальших дій", — написав Валерій Залужний
Головнокомандувач ЗСУ подякував генералові Каволі за глибоке розуміння ситуації та значні зусилля з наближення перемоги України, баченням якої Залужний з ним поділився.
"Перемога України означатиме не тільки звільнення її територій, але й створення таких умов і таких Збройних Сил, які не дадуть росіянам змоги будь-коли у майбутньому напасти на нашу державу", — зазначив Валерій Залужний.
Дев'ятий "Рамштайн"
14 лютого відбудеться чергова зустріч Контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн". Міністр оборони України Олексій Резніков вже вирушив на саміт.
"Маю честь дев’ятий раз очолювати об’єднану команду з представників Міноборони, розвідки, Генерального штабу та наших дипломатів, яка інтенсивно працюватиме з партнерами найближчі дні. Темп надзвичайно високий", — написав Резніков у Facebook.
Він зазначив, що на порядок денний виноситимуться такі питання:
- захист українського неба, зокрема – через залучення авіаційної платформи,
- розбудова "танкової коаліції",
- формування запасу міцності по боєприпасах,
- тренінгові програми для українських військових,
- стабільність підтримки – логістика, обслуговування, ремонт, практична реалізація "Військового шенгену".
"Напередодні мав низку розмов з партнерами – їхня залученість та підтримка дають оптимізм", — додав міністр.
Водночас головний редактор Defence Express Олег Катков в ефірі Суспільного зауважив, що навіть, якщо на "Рамштайні" буде оголошено про досягнення домовленості щодо постачання винищувачів до України, то ЗСУ почнуть використовувати літаки ще не скоро.
Катков також додав, що не так важливо, який саме винищувач буде постачатися до ЗСУ, адже будь-який з винищувачів 4-го плюс покоління вирішить покладені на нього задачі з посилення ППО і завдання високоточних ударів по об’єктах РФ.
Чи отримає Україна західні винищувачі
За словами речника Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, для безпеки повітряного простору Україні, крім систем ППО, потрібно щонайменше п'ять бригад, а в кожній бригаді по три ескадрильї винищувачів. Одна ескадрилья — це 12 літаків.
30 січня президент Франції Еммануель Макрон заявив, що не виключає постачання військових літаків в Україну, однак зазначив, що це не має призвести до ескалації або послабити французьку армію.
Попередня, восьма зустріч Контактної групи з питань оборони України відбулася 20 січня на американській авіабазі "Рамштайн" у Німеччині.
Вже 25 січня стало відомо, що Сполучені Штати передадуть Україні 31 танк M1 Abrams і запчастини до них. В цей же день уряд Німеччини погодив передачу Україні танків Leopard 2 і дозволив реекспорт іншим країнам.
Читайте також
Підсумки восьмого "Рамштайну": яку допомогу отримає Україна
Читайте також: "Це процес, що розвивається": Блінкен відповів на питання про винищувачі для України