Україна здобула дебютне "срібло" чоловічої естафети на Юніорському Кубку IBU: результат гонки в Хааньї

Україна здобула дебютне "срібло" чоловічої естафети на Юніорському Кубку IBU: результат гонки в Хааньї

Україна здобула дебютне "срібло" чоловічої естафети на Юніорському Кубку IBU: результат гонки в Хааньї
Biathlon.com.ua / Pavlo Zarovetskyi

У заключній частині гонки "синьо-жовті" поступилися першим місцем Німеччині.

Україна здобула свою другу медаль на третьому етапі Юніорського Кубка IBU в естонській Хааньї. Цього разу - "срібло" в чоловічій естафеті.

Першу нагороду "синьо-жовті" здобули в суботу, 11 лютого, на заключному жіночому старті етапу. Третє місце за підсумками естафети посіла українська четвірка Олени Городної, Олександри Меркушиної, Юлії Городної та Дарини Чалик.

Читайте також: Україна уперше в історії виграла медаль в жіночій естафеті на рівні Юніорського Кубка IBU

У чоловічій естафеті Україну представляли Степан Кінаш, Богдан Борковський, Сергій Супрун та Віталій Мандзин. Мандзин та Кінаш лише минулого сезону здобували "бронзу" чоловічої естафети Юніорського Кубка IBU на етапі в Мартел-валь-Мартелло, що досі залишалася єдиною на цьому рівні в чоловічих командних змаганнях.

Стартувавши під восьмим номером, Степан Кінаш на першому етапі естафети використав два запасних патрони на першій "лежці" - восьме місце. Утім чисто відпрацював вже на наступному рубежі, з якого виходив на чолі естафети.

Ще чотири запасні патрони на двох рубежах використав Богдан Борковський. Це не завадило 16-річному біатлоністу зберегти лідерство на своєму етапі - Сергій Супрун розпочинав третій етап естафети у голові гонки.

Супрун, що проводить свій дебютний сезон на рівні Юніорського Кубка IBU, розпочав з чистої стрільби на "лежці". Проте вже наступний рубіж вилився для збірної України в перше штрафне коло, на яке Сергій пішов із однією незакритою мішенню.

На заключному відрізку свого етапу Супрун поступився першими сходинками німцеві Беньяміну Менцу й французу Дам'єну Леве. Надолужувати в боротьбі за перше "золото" України на турнірі доводилося Віталію Мандзину.

Використавши два запасних патрони на "лежці", Мандзин спершу збільшив відставання від лідерів до 26.1 секунди. Та вже на вирішальному рубежі скористався помилками суперників, відпрацювавши "на нуль" - Україна повертається на перше місце!

Та до наступної контрольної позначки німець Ганс Кельнер скоротив відставання з 10 до 0.5 секунди. А на фініші випередив представника збірної України, що здобула підсумкове "срібло" гонки.

Юніорський Кубок IBU. Хаанья (Естонія). Естафета - чоловіки

  1. Німеччина (0+17) 1:24:51.2
  2. Україна (1+11) +16.8
  3. Франція (2+14) +52.0
  4. Австрія (3+14) +52.9
  5. Естонія (1+14) +2:24.1
  6. Швейцарія (3+15) +3:26.0

Юніорський Кубок IBU: що відомо

  • Для України "срібло" в Хааньї стало четвертою нагородою на цьому рівні в сезоні 2022/23.
  • Дві медалі на зимовому Юніорському олімпійському фестивалі - "золото" й "бронзу" - здобула Олександа Меркушина. Утім, у заліку Юніорського Кубка IBU нагороди з ЄЮОФ-2023 не враховуються.
  • Наступний етап Юніорського Кубка IBU 15-19 лютого прийматиме латвійська Мадона.
На початок