Україна уперше в історії виграла медаль в жіночій естафеті на рівні Юніорського Кубка IBU

Україна уперше в історії виграла медаль в жіночій естафеті на рівні Юніорського Кубка IBU

Україна уперше в історії виграла медаль в жіночій естафеті на рівні Юніорського Кубка IBU
EYOF Friuli Venezia Giulia 2023

У чоловіків така нагорода була в попередньому сезоні.

Збірна України з біатлону завоювала першу медаль сезону 2022/23 на рівні Юніорського Кубка IBU. Сталося це за підсумками жіночої естафетної гонки, де українки фінішувала третіми.

Сезон Юніорського Кубка IBU розпочався двома етапами у грудні, після чого відбулися старти у рамках Зимового Юніорського Олімпійського фестивалю (у залік вони не враховувалися). І от тепер - третій етап, в естонській Хааньї. Для України цей етап почався з проблем з документами на вивіз зброї, через що дівчата повністю пропустили перший спринт.

Читайте більше: Збірна України з біатлону у повному складі не вийшла на гонку Юніорського Кубка IBU серед юніорок: у чому причина

Утім, на другий спринт українки вийшли, так само і заявилися на естафетну гонку. Україну в естафеті представляли Олена Городна, Олександра Меркушина, Юлія Городна та Дарина Чалик.

Погодні умои в Хааньї створити додаткову інтригу у цій жіночій естафеті, адже тільки двом командам з 15-ти вдалося не піти на коло штрафу. Однією з цих збірних стала Україна, яка показала найкращий результат у гонці за точністю стрільби та швидкострільністю - 10 додаткових патронів, 35 секунд переваги за швидкістю стрільби загалом над другим місцем.

Щоправда, розпочалася гонка для України з трьох додаткових патронів на першій стрільбі від Олени Городної. Але після точної стрільби на стійці вона підняла команду на друге місце, так і передала естафету з відставанням в 42 секунди від Німеччини.

На другому етапі Олександра Меркушина впевнено втримала друге місце, збільшила перевагу над третім місцем до 1 хвилини, відставання від німкень складало 53 секунди. Водночас, у боротьбі за нагороди фактично залишилися чотири збірні: Німеччина, Україна, Австрія та Франція.

На третьому етапі Юлія Городна не була найшвидшою серед четвірки лідерок, і навіть коло штрафу від німкені не вплинуло на позицію України. Водночас, суперниці позаду суттєво скоротили відставання. На передачі естафети Україна була другою, але з перевагою в 20 секунд на третім місцем і 40 секунд - над четвертим.

Доля медалей вирішилася на останній стрільбі. Німеччина закрила з одним додатковим і гарантувала собі "золото", а Дарина Чалик схибила тричі - вона обійшлася без кола штрафу, але втратила багато часу, пропустила уперед збірну Франції. Водночас, Австрія пішла на коло штрафу, що гарантувало Україні впевнений фініш на третьому місці.

Відтак, Німеччина виграла естафетну гонку, Франція фінішувала другою, а Україна завоювала третє місце.

В історії на рівні Юніорського Кубка IBU - це перша медаль в жіночій естафеті. Востаннє українки підіймалися на подіум на юніорському рівні саме в естафеті у сезоні 2012/13, коли на чемпіонаті світу завоювали "срібло". Але у сезоні 2021/22 чоловіки в естафеті теж фінішували третіми.

  • Жіноча естафета: юніорський Кубок IBU
  1. Німеччина (1+8) 1:07:59.7
  2. Франція (1+11) +48.3
  3. Україна (0+10) +1:05.1
  4. Австрія (2+14) +1:55.7
  5. Словаччина (1+12) +4:01.7
  6. Чехія (0+15) +4:01.7

На початок