Наступні тижні та місяці будуть важкими та критичними для України — Кірбі

Наступні тижні та місяці будуть важкими та критичними для України — Кірбі

Наступні тижні та місяці будуть важкими та критичними для України — Кірбі
Координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки Сполучених Штатів Джон Кірбі, 20 січня 2023 року, фото: AP

Візитом президента Джо Байдена до Польщі Сполучені Штати хочуть також надати сигнал підтримки українцям, тому що наступні місяці будуть важкими для України.

Про це на брифінгу заявив координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

Він зазначив, що візитом президента Джо Байдена до Польщі Сполучені штати хочуть також надати сигнал підтримки українцям.

"Ми знаємо, що наступні тижні та місяці будуть важкими та критичними для них, особливо для збройних сил. Але ми продовжимо стояти разом з ними", — сказав Кірбі.

За його словами, у США вважають, що Путін спробує використати зимові місяці для того, щоб поповнити і доозброїти російську армію.

"Ми продовжуємо спостерігати, як Росія проводить військові операції на Донбасі. Боротьба навколо Бахмута продовжує бути запеклою. Ми вважаємо, що він спробує використати зимові місяці для того, щоб поповнити армію, доозброїти її та домобілізувати більше людей та відновити масштабні військові операції навесні. Але на цей час, ми не бачимо, щоб це було сформовано", — наголосив Кірбі.

Він також наголосив, що США очікують, що навесні, коли погода покращиться, бойові дії стануть запеклішими.

Що відомо про військову допомогу США Україні

Сполучені Штати Америки з перших днів війни підтримують Україну та надають їй зброю та техніку на мільярди доларів, яка допомагає у боротьбі з окупантами. Зокрема сучасні артилерійські ракетні системи HIMARS, гелікоптери Мі-17, позашляховики для прикордонників, гаубиці та різноманітні боєприпаси.

9 травня 2022 року президент США Джозеф Байден підписав ленд-ліз для України — законодавчий акт, який спрощує процес передачі зброї безоплатно, в оренду або з відшкодуванням після завершення війни. За цією процедурою рішення про надання озброєння вирішуватиметься впродовж 72 години.

Сенат США у четвер, 15 грудня, схвалив закон про витрати на оборону на 858 мільярдів доларів на 2023 рік, до якого увійшли 800 мільйонів доларів допомоги Україні. Раніше цей документ отримав схвалення Палати представників.

29 грудня президент США Джо Байден підписав закон про бюджет на 2023 фінансовий рік. Бюджетний пакет містить $772 млрд на внутрішні програми та $858 млрд на оборону. Він включає майже $45 млрд на надзвичайну допомогу Україні та близько $38 млрд для регіонів, що відновлюються після стихійних лих.

3 лютого 2023 у Пентагоні оголосили про пакет військової допомоги для України на суму 2,2 мільярда доларів. Він містить протитанкові ракети, артилерійські боєприпаси, а також звичайні та далекобійний ракети для HIMARS.

Читайте також

Над постачанням до України бойової авіації ще треба попрацювати — Зеленський

РФ атакувала Україну ракетами, 35 країн вимагають відсторонення росіян і білорусів від Олімпіади. 352 день війни. Онлайн

На початок