Мінкульт підтримує перенесення могили Ватутіна, чекають документів від КМДА

Мінкульт підтримує перенесення могили Ватутіна, чекають документів від КМДА

Мінкульт підтримує перенесення могили Ватутіна, чекають документів від КМДА
Фото: Тимур Ткаченко/Facebook

Міністерство культури та інформаційної політики вважає доцільним перенесення могили радянського військового діяча Миколи Ватутіна з Маріїнського парку в інше місце. Від столичної влади чекають документів, аби розпочати цей процес.

Про це йдеться у публікації на сайті Міністерства культури.

У відомстві нагадали, що могила генерала армії Героя Радянського Союзу М.Ф. Ватутіна є пам’яткою історії національного значення і занесена до Держреєстру нерухомих пам’яток України.

Відповідно до статті 4 Закону України "Про охорону культурної спадщини", надання дозволу на переміщення (перенесення) пам'яток культурної спадщини національного значення належить до повноважень Кабміну. Подання готується Міністерством культури. Щоб його підготувати, до Мінкульту необхідно надати пакет документів від Київської міської влади.

"Станом на 10 лютого 2023 року запиту щодо вилучення пам’ятки з Державного реєстру чи її переміщення (перенесення) на адресу МКІП не надходило. Але щойно МКІП отримає документи, у якнайшвидший спосіб запустить процес", — зазначили у Міністерстві.

Що відомо про пам'ятники радянської епохи в Києві

У травні 2022 року депутати Київради ухвалили рішення про усунення пам’ятних об’єктів, пов’язаних з культурою та історією Росії та СРСР, з публічного простору Києва. Серед них пам'ятник Ватутіну у Маріїнському парку, три пам'ятники Пушкіну, георгіївська стрічка на станції метро "Героїв Дніпра".

У грудні з'явилось повідомлення, що Київ ініціює переміщення пам’ятників радянської епохи. Готові документи, аби монументи Щорса, Ватутіна та інших діячів часів СРСР офіційно втратили статус пам’яток під охороною.

25 січня у МКІП відбулося засідання експертної комісії, яка розглянула подання київської міської влади щодо зняття статусу об’єктів культурної спадщини з пам’ятників Ватутіну та Чкалову. Це необхідно для їхнього законного демонтажу.

Міністерство культури та інформаційної політики рекомендувало КМДА демонтувати та перенести пам’ятник радянському генералу Миколі Ватутіну.

8 лютого у Києві демонтували пам’ятник радянському льотчику Валерію Чкалову.

9 лютого у Києві демонтували пам'ятник радянському генералу Миколі Ватутіну. 10 лютого у Маріїнському парку демонтували частину постаменту, на якому стояла скульптура Ватутіна.

Читайте також

"Це інструмент радянської пропаганди": історик про пам’ятник Чкалову у Києві

На початок