У Києві демонтували пам'ятник Ватутіну

У Києві демонтували пам'ятник Ватутіну

У Києві демонтували пам'ятник Ватутіну
Фото: КМДА

У Києві в Маріїнському парку демонтували пам'ятник радянському генералу Миколі Ватутіну. Разом з пам’ятником льотчику Валерію Чкалову їх перенесуть до Музею авіації.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Дар’я Григоренко.

Історик Андрій прийшов подивитись на демонтаж Ватутіна. На його думку, тут має бути пам'ятник українцям, а не пам'ятники радянській ідеології. Наприклад, Петру Сагайдачному чи Петру Болбочану.

У Києві демонтували пам'ятник Ватутіну
Фото: КМДА

У Києві демонтували пам'ятник Ватутіну
Фото: КМДА

"Давайте згадаємо Бісмарка: війна приходить туди, де програли вчителі. Цей пам'ятник, який тут стояв, це програли вчителі", — вважає киянин.

У Києві демонтували пам'ятник Ватутіну
Фото: КМДА

Три роки тому на сайті Київської міської ради була петиція про демонтаж цього пам’ятника, яка швидко набрала понад 10 тисяч голосів. Проте лише нині погодили усі юридичні питання, тож монумент зносять на законних підставах.

"Хто він такий можна багато сперечатися, але, думаю, що всі погодяться з тими людьми, котрі ще в 2017 році написати на цьому постаменті слово "кат", — зазначив Прокопів.

Також він додав, що за останні роки було близько десятка спроб зруйнувати або пошкодити пам’ятник. Демонтаж проводили фахівці Департаменту благоустрою міста.

Що відомо про пам'ятники радянської епохи в Києві

У травні 2022 року депутати Київради ухвалили рішення про усунення пам’ятних об’єктів, пов’язаних з культурою та історією Росії та СРСР, з публічного простору Києва. Серед них пам'ятник Ватутіну у Маріїнському парку, три пам'ятники Пушкіну, георгіївська стрічка на станції метро "Героїв Дніпра".

У грудні з'явилось повідомлення, що Київ ініціює переміщення пам’ятників радянської епохи. Готові документи, аби монументи Щорса, Ватутіна та інших діячів часів СРСР офіційно втратили статус пам’яток під охороною.

25 січня у МКІП відбулося засідання експертної комісії, яка розглянула подання київської міської влади щодо зняття статусу об’єктів культурної спадщини з пам’ятників Ватутіну та Чкалову. Це необхідно для їхнього законного демонтажу.

Міністерство культури та інформаційної політики рекомендувало КМДА демонтувати та перенести пам’ятник радянському генералу Миколі Ватутіну.

8 лютого у Києві демонтували пам’ятник радянському льотчику Валерію Чкалову.

Читайте також

"Це інструмент радянської пропаганди": історик про пам’ятник Чкалову у Києві

На початок