Услід за пам’ятником: у Києві прибрали частину постаменту з ім'ям Ватутіна

Услід за пам’ятником: у Києві прибрали частину постаменту з ім'ям Ватутіна

Услід за пам’ятником: у Києві прибрали частину постаменту з ім'ям Ватутіна
Фото: Тимур Ткаченко/Facebook

У Києві у Маріїнському парку демонтували частину постаменту, на якому стояв пам’ятник Ватутіну. На цій частині монумента був напис "Генералові Ватутіну від українського народу" і вказана дата створення пам’ятника.

Про це написав у Facebook директор Департаменту міського благоустрою Київської міської державної адміністрації Тимур Ткаченко.

"Було багато запитань щодо того, що буде з написом по Ватутіну. Було трохи складніше з цим елементом, оскільки він виявився вагою в 24 тонни", – написав посадовець.

Біля могили Ватутіна залишився цоколь у формі усіченої піраміди, на якому раніше був встановлений пам'ятник.

Демонтаж постаменту пам'ятника Ватутіну
Фото: Тимур Ткаченко/Facebook

Що відомо про пам'ятники радянської епохи в Києві

У травні 2022 року депутати Київради ухвалили рішення про усунення пам’ятних об’єктів, пов’язаних з культурою та історією Росії та СРСР, з публічного простору Києва. Серед них пам'ятник Ватутіну у Маріїнському парку, три пам'ятники Пушкіну, георгіївська стрічка на станції метро "Героїв Дніпра".

У грудні з'явилось повідомлення, що Київ ініціює переміщення пам’ятників радянської епохи. Готові документи, аби монументи Щорса, Ватутіна та інших діячів часів СРСР офіційно втратили статус пам’яток під охороною.

25 січня у МКІП відбулося засідання експертної комісії, яка розглянула подання київської міської влади щодо зняття статусу об’єктів культурної спадщини з пам’ятників Ватутіну та Чкалову. Це необхідно для їхнього законного демонтажу.

Міністерство культури та інформаційної політики рекомендувало КМДА демонтувати та перенести пам’ятник радянському генералу Миколі Ватутіну.

8 лютого у Києві демонтували пам’ятник радянському льотчику Валерію Чкалову.

9 лютого у Києві демонтували пам'ятник радянському генералу Миколі Ватутіну.

Читайте також

"Це інструмент радянської пропаганди": історик про пам’ятник Чкалову у Києві

На початок