У Києві знесуть пам’ятник Чкалову, щодо монумента Ватутіна процес може затягнутися

У Києві знесуть пам’ятник Чкалову, щодо монумента Ватутіна процес може затягнутися

У Києві знесуть пам’ятник Чкалову, щодо монумента Ватутіна процес може затягнутися
Фото: Вікіпедія

У Міністерстві культури та інформаційної політики відбулося засідання експертної комісії щодо подальшої долі пам’ятників радянських і російських діячів у Києві. Зокрема, комісія розглянула подання київської міської влади щодо зняття статусу об’єктів культурної спадщини з пам’ятників Ватутіну та Чкалову, що необхідно для їхнього законного демонтажу.

Про це повідомив депутат Київради, радник київського міського голови Дмитро Білоцерковець.

За його словами, комісія рекомендувала зняти статус культурного об’єкта з пам’ятника Чкалову. Його знесення планується найближчим часом. А от пам’ятник Ватутіну експерти Мінкульту рекомендували включити як пам’ятку монументального мистецтва. Як припускає радник київського міського голови, це ускладнить та затягне процес демонтажу.

Як зазначив Дмитро Білоцерковець, нині очікується наказ від Міністерства культури, після чого Київ прибере ці об’єкти з публічного простору.

"Наступні Пушкін і Щорс, щодо демонтажу яких "зелене світло" має дати також Мінкульт!" — написав столичний депутат.

Що відомо про пам'ятники радянської епохи в Києві

Київрада ще в березні 2017 року вирішила звернутися до Мінкульту щодо перенесення пам’ятника Щорсу. Після обговорення ініціативи у Міністерстві культури пропозицію мали винести на розгляд Кабміну.

У травні 2022 року депутати Київради ухвалили рішення про усунення пам’ятних об’єктів, пов’язаних з культурою та історією Росії та СРСР, з публічного простору Києва. Серед них пам'ятник Ватутіну у Маріїнському парку, три пам'ятники Пушкіну, георгіївська стрічка на станції метро "Героїв Дніпра".

У вересні минулого року у Києві була зареєстрована петиція, аби демонтувати пам'ятник Щорсу на бульварі Шевченка і на його місці встановити монумент на честь королеви Великої Британії Єлизавети ІІ.

На початку листопада 2022 року експертна рада Міністерства культури підтримала рішення про демонтаж пам'ятників Щорсу та Ватутіну в Києві. Пізніше у грудні з'явилось повідомлення, що Київ ініціює переміщення пам’ятників радянської епохи. Готові документи, аби монументи Щорса, Ватутіна та інших діячів часів СРСР офіційно втратили статус пам’яток під охороною.

Читайте також

У Києві планують перейменувати ще 27 вулиць, проспектів і парків, назви яких пов'язані з Росією

"Привид Києва": загиблому льотчику Михайлу Матюшенко хочуть присвоїти Героя України

На початок