Республіканці у Конгресі США зареєстрували "Резолюцію про втому від України"

Республіканці у Конгресі США зареєстрували "Резолюцію про втому від України"

Республіканці у Конгресі США зареєстрували "Резолюцію про втому від України"
Конгресмен-республіканець Метт Гетц. Фото: Associated Press

Група з 10 республіканців на чолі з членом Палати представників США Меттом Гетцом зареєструвала "Резолюцію про втому від України" із закликом припинити військову та фінансову допомогу Україні. Про це повідомляє канал Fox.

Автори документа вимагають від адміністрації Байдена припинити військову та фінансову допомогу США Україні, а також закликає всіх учасників бойових дій досягнути мирної угоди.

У резолюції зазначається, що з моменту вторгнення Росії в Україну США надали Україні понад 110 мільярдів доларів фінансової, військової та гуманітарної допомоги. Ця сума, зокрема, включає понад 27,4 мільярда доларів допомоги у сфері безпеки.

Документ перераховує військове обладнання, яке США надали Україні з лютого 2022 року, а також наводяться слова представників Пентагону, які заявили, що ця допомога "серйозно виснажила запаси Сполучених Штатів, що послабило готовність США у випадку конфлікту".

Автори резолюції також стверджують, що надаючи допомогу, США ненавмисно сприяють жертвам серед цивільного населення, і зазначають, що за оцінками США під час війни загинуло 40 000 мирних жителів.

Конгресмени зазначають, що потрібно скерувати кошти на розв'язання проблем усередині США, насамперед міграційної кризи.

"Америка перебуває в стані керованого занепаду, і він посилиться, якщо ми продовжимо витрачати гроші платників податків на зовнішню війну. Ми повинні призупинити будь-яку іноземну допомогу на війну в Україні і вимагати, щоб всі учасники цього конфлікту негайно досягли мирної угоди", – заявив Гетц.

Читайте також: Скільки американців виступають за подальшу підтримку України навіть в умовах тривалої війни — опитування

Як повідомляє Голос Америки, Гетц неодноразово виступав із критикою допомоги Україні. Він та деякі інші співавтори теперішнього проєкту резолюції, такі як представниця штату Джорджія Марджорі Тейлор Грін, Томас Массі (Кентуккі) та Баррі Мур (Алабама), в листопаді 2022 року виступили з ініціативою збільшити аудит коштів, що надаються на підтримку Україні з боку США.

Що відомо про військову допомогу США Україні

Сполучені Штати Америки з перших днів війни підтримують Україну та надають їй зброю та техніку на мільярди доларів, яка допомагає у боротьбі з окупантами. Зокрема сучасні артилерійські ракетні системи HIMARS, гелікоптери Мі-17, позашляховики для прикордонників, гаубиці та різноманітні боєприпаси.

9 травня президент США Джозеф Байден підписав ленд-ліз для України — законодавчий акт, який спрощує процес передачі зброї безоплатно, в оренду або з відшкодуванням після завершення війни. За цією процедурою рішення про надання озброєння вирішуватиметься впродовж 72 години.

Сенат США 15 грудня схвалив закон про витрати на оборону на 858 мільярдів доларів на 2023 рік, до якого увійшли 800 мільйонів доларів допомоги Україні. Раніше цей документ отримав схвалення Палати представників.

29 грудня президент США Джо Байден підписав закон про бюджет на 2023 фінансовий рік. Бюджетний пакет містить $772 млрд на внутрішні програми та $858 млрд на оборону. Він включає майже $45 млрд на надзвичайну допомогу Україні та близько $38 млрд для регіонів, що відновлюються після стихійних лих.

20 січня США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні, який оцінюють у 2,5 мільярда доларів. Пакет містить Бойові машини Bradley, бойові броньовані машини Stryker, а також додаткову артилерію та боєприпаси.

25 січня президент США Джо Байден заявив, що Сполучені Штати передадуть Україні 31 танк M1 Abrams і запчастини до них.

3 лютого у Пентагоні оголосили про пакет військової допомоги для України на суму 2,2 мільярда доларів. До нового пакету зокрема увійдуть снаряди GLSDB (Ground Launched Small Diameter Bomb), дальністю до 150 км. Вони найдалекобійніші з усіх снарядів, які партнери раніше передавали Україні.

На початок