У Миколаєві працює громадська організація "10 квітня", яка надає безкоштовну допомогу людям, які постраждали внаслідок російської збройної агресії. Станом на 9 лютого послугами фахівців організації скористалися приблизно 10 тис. людей.
Про це кореспондентам Суспільного розповіла регіональна директорка організації Ганна Косяк.
Ася з селища Луч Миколаївської області. Про громадську організацію "10 квітня" дізналася від знайомих. Тут дівчина отримує безкоштовну юридичну допомогу — її квартира пошкоджена внаслідок бойових дій. Окрім того, житло дівчини постраждало від дій мародерів.

"Окупанти нас сильно обстрілювали і один зі снарядів потрапив нам у під'їзд, він розірвався з такою силою, що до третього поверху в нас упав сходовий проліт. У квартиру я могла потрапити лише через вікно. Коли я потрапила у квартиру, я була ще у більшому шоці, тому що квартира була перерита, якісь люди зайшли та взяли те, що їм треба. Адвокат допомогла скласти мені документи і подати в різні організації. Я змогла у райвідділку подати заяву про мародерство та отримати акт про пошкоджене майно", — розповіла Ася.
Зі слів юристки громадської організації Вікторії, найчастіше люди звертаються саме з питанням про пошкоджене майно.
"Такі справи для нас є стратегічними. Ми беремо їх в роботу, супроводжуємо", — розповіла вона.
Окрім цього, людям допомагають відновити документи.
"Не лише персональних паспортних документів. Це можуть бути документи на майно, яке постраждало. Це можуть бути документи про певний статус: про інвалідність, пенсійне посвідчення. Будь-які документи, які людина самостійно не може відновити", — розповіла юристка.

Звертаються люди і по психологічну допомогу. Особливо жителі окупованих сіл, які тимчасово проживають в Миколаєві.
"Найчастіше до нас звертаються сім’ї, оскільки постраждалим є кожен член родини. Крім того, у нас є окремий напрямок допомоги — це захист дітей. Це супровід, юридична та психологічна підтримка дітей, які постраждали або перебувають у складних життєвих обставинах", — розповіла Ганна Косяк.
За її словами, найчастіше люди телефонують на "гарячу лінію". Вдень може бути від до 20 дзвінків з різних питань.
Читайте також
"Треба продовжувати жити" — історія багатодітної родини з Миколаївщини, яка пережила російський наступ у рідному селі
Війська РФ обстріляли Очаківську громаду на Миколаївщині: пошкоджені житлові будинки
Хранителі документів. Як Миколаївський обласний архів працює під час війни
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.