Миколаїв знову без централізованого водопостачання. Що кажуть на підприємстві

Миколаїв знову без централізованого водопостачання. Що кажуть на підприємстві

Миколаїв знову без централізованого водопостачання. Що кажуть на підприємстві
Насосна станція "Миколаївводоканалу". Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

У Миколаєві через технічні проблеми стався черговий збій у роботі насосних станцій. Більшість районів міста залишились без водопостачання. Станом на 8 лютого ремонтні роботи тривають.

Про це кореспондентам Суспільного розповів генеральний директор КП "Миколаївводоканал" Борис Дуденко.

Про збій у роботі насосних станцій містян повідомили 7 лютого.

"Наразі (станом на 8 лютого — ред.) ми працюємо. Усі спеціалісти на місці. Знову виникли технічні проблеми. На жаль, обладнання постраждало і під час бойових дій, які проходили, і зараз це дається взнаки. Проблеми виникають навіть там, де ми були дуже спокійні", — розповів Дуденко.

За словами директора підприємства, в деяких районах міста ще може бути вода в кранах: де вона залишилась у мережах і доходить самопливом. У лютому на підприємстві встановили один з перших насосів, який є енергоефективним.

"Він набагато менше потребує електроенергії, а виконує ту саму роботу, як насоси ще радянського виробництва. Зараз ми пропрацьовуємо з нашими донорами, щоб закупити та встановити ще таке обладнання, щоб ми менше витрачали коштів на оплату електроенергії. У такий спосіб ми намагаємося стримати зростання тарифів на послуги водопостачання та водовідведення", — сказав Дуденко.

Зі слів керівника, на підприємстві з фінансуванням складна ситуація.

"Закупівля паливно-мастильних матеріалів, оплата електроенергії, виплата заробітної платні. Це досить великі витрати на нашому підприємстві. Багато жителів міста виїхало. Ті мешканці, які користуються нашими послугами, теж не завжди своєчасно сплачують. На сьогодні вже борг оцінюється в понад 230 мільйонів гривень. Тільки допомога з міського бюджету дозволяє не підвищувати тарифи", — розповів директор підприємства.

За словами Бориса Дуденка, за 2022 рік рівень оплати за послуги з водопостачання та водовідведення був на рівні 50 відсотків. Щодо нарікань містян на оплату подачі технічної води за тарифами питної, керівник підприємства пояснив.

"Чи технічна вода, чи питна — її треба подати, треба включити насоси, треба використати електроенергію. Більш того, технічна вода, яка в наших кранах, настільки сильно руйнує наші мережі, що кількість ремонтів зросла в п'ять — сім разів. Немає тут вини чиєїсь, окрім Російської Федерації. Досить багато мереж, обладнання потрібно буде замінити. Ні міський, ні державний бюджети самостійно зробити цього не зможуть. Ми працюємо зараз з міжнародними організаціями, урядами всіх країн для того, щоб допомогли нам у відновленні цього сектору", — сказав Дуденко.

На підприємстві повідомляють, що фахівці "Миколаївводоканалу" працюють над тим, щоб до вихідних, 11 — 12 лютого, налагодити централізоване водопостачання в місті.

Читайте також

У Миколаєві облаштували нову точку видачі очищеної води

На Миколаївщині просувають проєкт щодо завершення будівництва Ташлицької електростанції — екологиня

Як миколаївські абітурієнти складатимуть мультипредметний тест у 2023 році

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок