Україна не виконала дві рекомендації Ради Європи щодо захисту прав ЛГБТ і ромів

Україна не виконала дві рекомендації Ради Європи щодо захисту прав ЛГБТ і ромів

Україна не виконала дві рекомендації Ради Європи щодо захисту прав ЛГБТ і ромів

Протягом трьох років Україна не внесла рекомендовані Європою поправки до законодавства задля захисту прав ЛГБТ-спільноти і ромів.

Згідно зі звітом Європейської комісії проти расизму та нетерпимості при Раді Європи, у 2017 році українській владі було рекомендовано включити до Кримінального кодексу сексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність як ознаки, що обтяжують покарання за злочини. У 2019 році набули чинності поправки, які включали ознаку "сексуальної приналежності". 

"Хоча ми вітаємо включення гендеру, воно не відповідає рекомендації ЄКРН", — заявили в комісії і зробили висновок, що рекомендація не була виконана, оскільки обставини, що обтяжують покарання в Україні, стосуються расових, національних, релігійних злочинів або здійснені на підставі статевої приналежності, але не поширюються на сексуальну орієнтацію чи гендерну ідентичність.

Крім того, українській владі рекомендували скасувати судовий збір у справах ромів, які прагнуть довести свою особу, щоб отримати ідентифікаційні документи.

"Комісія розуміє, що чинне законодавство України, що передбачає відстрочку сплати судового збору, не має сенсу для ромів, які прагнуть довести свою особу, оскільки, як це не парадоксально, існує вимога довести неможливість сплати шляхом надання суду документальних доказів", — ідеться в повідомленні відомства.

Таким чином, комісія не виявила ознак того, що законодавство колись застосовувалось, і також дійшла висновку, що рекомендація не була виконана.

Зазначається, що висновки стосуються лише пріоритетних рекомендацій Україні та не містять всебічного аналізу всіх джерел і подій у боротьбі проти расизму й нетерпимості.

Що відомо

  • Наприкінці квітня в Житомирі побили 19-річного хлопця-трансгендера, який прийшов в образі дівчини на побачення з іншим хлопцем. Суспільне поспілкувалося з ним і його матір'ю.
  • 40% представників ЛГБТ-спільноти зазнали цькувань на території Європейського Союзу через сексуальну орієнтацію протягом року.
  • Україна посіла 36 місце за рівнем забезпечення прав сексуальних меншин у Європі.
  • Посольства США, Великої Британії, країн-членів ЄС та інших країн закликали Україну продовжувати захищати права лесбійок, геїв, бісексуалів, трансгендерів, людей-квір.
  • Уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба висловився щодо сурогатного материнства в Україні, заявивши, що воно "порушує права жінок", а "подружжям можуть виявитися гомосексуальні пари і ґвалтівники".
  • Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова оцінила як "мову ворожнечі" вислів Кулеби.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди