Страшно триматися за руки. 40% представників ЛГБТ стикалися з цькуванням у Європі

Страшно триматися за руки. 40% представників ЛГБТ стикалися з цькуванням у Європі

Страшно триматися за руки. 40% представників ЛГБТ стикалися з цькуванням у Європі
АР

40% представників ЛГБТ-спільноти зазнали цькувань на території Європейського Союзу через сексуальну орієнтацію протягом року.

Про це йдеться в опитуванні Агентства ЄС із питань основних прав людини за участі 140 тисяч представників ЛГБТ+ у 27 країнах ЄС, Великій Британії, Сербії та Північній Македонії.

"Незважаючи на те, що деякі країни дуже просунулися у питанні рівності ЛГБТ-спільноти, результати нашого опитування показують, що в цілому реальний прогрес занадто малий, внаслідок чого багато ЛГБТпредставників вразливі. Їхні труднощі в роботі та питаннях охорони здоров’я можуть посилитися через COVID-19", — відзначив директор агентства Майкл O’Флегерті.

Так, згідно з отриманими даними:

  • 6 з 10 опитаних бояться триматися за руку з партнером у публічних місцях
  • 2 з 5 зазнали агресії протягом року перед опитуванням
  • 1 з 5 інтерсексуальних людей зазнали фізичного або сексуального насилля
  • Кожен третій має фінансові проблеми, серед транс- та інтерсексуалів — кожен другий

Як відзначили в агенції, за останній п'ять років толерантнішим стало суспільство у Фінляндії, Ірландії та Македонії. Це відзначили 70% опитаних.

Натомість 60% респондентів у Польщі та 54% у Франції повідомили, що в їхніх країнах нетерпимість до представників ЛГБТ тільки посилилася.

Окрім того, дослідження показало, що більше людей стали відкрито говорити про свою сексуальну орієнтацію — 52% опитаних, тоді як у 2012 році цей показник становив 36%.

Що відомо

  • Україна посіла 36 місце за рівнем забезпечення прав сексуальних меншин у Європі.
  • 17 травня в Україні та світі відбудуться акції, присвячені Міжнародному дню боротьби з гомофобією.
  • Наприкінці квітня в Житомирі побили 19-річного хлопця-трансгендера, який прийшов в образі дівчини на побачення з іншим хлопцем. Суспільне поспілкувалося з ним і його матір'ю.
  • Наймасштабніша ЛГБТ-подія року Марш рівності-2020 відбудеться в Києві 21 червня під гаслом "Бути різними добре разом".
  • Жителі Швейцарії підтримали внесення до кримінального кодексу заборони дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації.
  • Німецький парламент ухвалив закон, що забороняє застосування так званої репаративної терапії до неповнолітніх — сукупності методик, спрямованої на зміну орієнтації людини на гетеросексуальну.

Вибір редакції

На початок