США, Британія і ЄС закликали Україну захистити права ЛГБТ

США, Британія і ЄС закликали Україну захистити права ЛГБТ

США, Британія і ЄС закликали Україну захистити права ЛГБТ
. AP

Посольства США, Великої Британії, країн-членів ЄС та інших країн закликали Україну продовжувати захищати права лесбійок, геїв, бісексуалів, трансгендерів, людей-квір. Цей заклик приурочений до Міжнародного дня проти гомофобії, трансфобії та біфобії.

"Упродовж останніх років українські правоохоронні органи значно покращили свою здатність захищати права українських ЛГБТІК (лесбійок, геїв, бісексуалів, людей-трансгендерів, людей-квір), їхніх друзів і сімей, підтримувати рівність щодо їхнього користування правами людини. Ми закликаємо Україну розвивати цей успіх і продовжувати надавати всю необхідну підтримку таким ініціативам в майбутньому", – йдеться у заяві посольства низки країн.

Дипломатичні представництва відзначають, що ЛГБТІК-люди "залишаються вразливими перед дискримінацією і навіть насильством на основі сексуальної орієнтації та/або гендерної ідентичності, як ми це бачилили на прикладі недавніх злочинів на ґрунті ненависті та на прикладах порушення їхніх прав".

"Ми продовжуємо закликати Україну повністю імплементувати Національну стратегію з прав людини та відповідний план дій і вжити інших необхідних кроків для забезпечення втілення всесторонніх анти-дискримінаційних заходів. Ми також підтримуємо прагнення українських жіночих та ЛГБТІК організацій до ратифікації Стамбульської Конвенції, яку Україна підписала в 2011 році. Ми вважаємо, що повна імплементація цієї конвенції збільшить зхист жінок і ЛГБТІК-людей в Україні", – йдеться у заяві.

Заяву підписали посли і глави представництв в Україні Австралії, Австрії, Бельгії, Канади, Кіпру, Делегації Європейського Союзу, Данії, Дорадчої місії Європейського Союзу, Фінляндії, Франції, Німеччини, Ізраїлю, Італії, Литви, Люксембургу, Мальти, Нідерландів, Норвегії, Португалії, Словенії, Швеції, Швейцарії і Великої Британії.

У свою чергу посольство США в Україні заявило: "Міжнародний день боротьби проти гомофобії, трансфобії та біфобії ми дякуємо українським активістам та організаціям, які працюють над тим, щоб права людини були однаково доступні кожному".

Що відомо

  • Україна посіла 36 місце за рівнем забезпечення прав ЛГБТ у Європі. Так, сусідкою України стала Болгарія з 37 місцем, за нею — Румунія на 39-му, Латвія на 41-му та Польща на 42-му. Італія опинилася на 35 сходинці.
  • Останні місця належать Білорусі з 44 місцем, Монако з 45-м, Росії з 46-м, Вірменії з 47-м, Туреччині з 48-м та Азербайджану з 49-м.
На початок