"Мова ворожнечі". Денісова закликала Кулебу вибачитися перед ЛГБТІ-спільнотою

"Мова ворожнечі". Денісова закликала Кулебу вибачитися перед ЛГБТІ-спільнотою

"Мова ворожнечі". Денісова закликала Кулебу вибачитися перед ЛГБТІ-спільнотою УНІАН

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова оцінила як "мову ворожнечі" вислів уповноваженого президента з прав дитини Миколи Кулеби щодо сурогатного материнства, у якому він зазначив, що "подружжям можуть виявитися гомосексуальні пари і ґвалтівники".

"Під час здійснення моніторингу стану дотримання прав людини в усіх сферах суспільних відносин, здійснюваного уповноваженою Верховної Ради України з прав людини, було виявлено інформацію, яка свідчить про порушення прав і свобод представників ЛГБТІ-спільноти", — йдеться в повідомленні пресслужби Денісової у Facebook.

Там нагадали, що уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба у Facebook "фактично порівняв ЛГБТІ-родини з ґвалтівниками та називає їх однією із загроз сурогатного материнства".

"На переконання уповноваженої, вказане висловлювання стосовно представників ЛГБТІ-спільноти є проявом мови ворожнечі, адже сприяє посиленню упередженого ставлення до зазначеної категорії громадян та порушує їхнє право на повагу до честі й гідності", — сказано в повідомленні.

Зазначається, що відповідно до статті 68 Конституції обов’язком кожної людини є не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Стаття 24 Основного Закону, стаття 7 Загальної декларації прав людини, стаття 14 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод і Протокол № 12 до цієї Конвенції забороняють дискримінацію за будь-якою ознакою, а також передбачають обов’язок держави вживати всіх можливих заходів для запобігання та протидії цьому явищу.

Крім того, заборона будь-яких форм дискримінації встановлена статтею 6 Закону України "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні".

Денісова внесла подання Кулебі з вимогою публічно вибачитися за поширення ним мови ворожнечі стосовно представників ЛГБТІ-спільноти та надалі неухильно дотримуватись вимог антидискримінаційного законодавства.

Що відомо

  • Уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба висловився щодо сурогатного материнства в Україні, заявивши, що воно "порушує права жінок", а "подружжям можуть виявитися гомосексуальні пари і ґвалтівники".
  • Кулеба зазначив, що мав на увазі те, що "відповідно до законодавства України, скористатися послугами сурогатного материнства в Україні може подружжя, відповідно до Сімейного кодексу України – це чоловік та жінка, шлюб яких зареєстрований в органі державної реєстрації актів цивільного стану".
  • Правозахисники повідомили Суспільному, що вже відреагували на цю заяву і написали листа до президента України Володимира Зеленського.
  • За їх словами, висловлювання Кулеби — абсолютно неприпустиме, гомофобне і тільки сприяє поширенню нетерпимості та насильства проти ЛГБТ-людей в Україні.
  • 40% представників ЛГБТ-спільноти зазнали цькувань на території Європейського Союзу через сексуальну орієнтацію протягом року.
  • Україна посіла 36 місце за рівнем забезпечення прав сексуальних меншин у Європі.
  • Посольства США, Великої Британії, країн-членів ЄС та інших країн закликали Україну продовжувати захищати права лесбійок, геїв, бісексуалів, трансгендерів, людей-квір.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди