Україна за рівнем захисту прав ЛГБТ опинилася між Італією і Болгарією

Україна за рівнем захисту прав ЛГБТ опинилася між Італією і Болгарією

Україна за рівнем захисту прав ЛГБТ опинилася між Італією і Болгарією
УНІАН

Україна посіла 36 місце за рівнем забезпечення прав сексуальних меншин у Європі. Це така сама сходинка, що й минулого року.

Як свідчить останній рейтинг ILGA-Europe (Міжнародна асоціація геїв, лесбійок, бісексуалів, трансгендерів та інтерсексуалів) з 49 країн, найкраще у Європі права меншин забезпечують на Мальті, у Бельгії і Люксембурзі.

Водночас у деяких країнах Європейського Союзу ситуація із забезпеченням прав ЛГБТІ виявилася гірше, ніж в Україні. Так, сусідкою України стала Болгарія з 37 місцем, за нею — Румунія на 39-му, Латвія на 41-му та Польща на 42-му.

При цьому Італія опинилася на 35 сходинці. Сусідська для України Угорщина зайняла 27 позицію.

Останні місця належать Білорусі з 44 місцем, Монако з 45-м, Росії з 46-м, Вірменії з 47-м, Туреччині з 48-м та Азербайджану з 49-м.

Організація ILGA Europe щорічно публікує дослідження, в якому оцінює прогрес у справі захисту прав представників ЛГБТІ-спільноти. Країни оцінюються за наявністю законів, які захищаюсь сексуальні меншини, рівністю, сімейними відносинами, мовою ненависті, законодавчим визнанням гендерної ідентичності, свободою вираження поглядів та правом на притулок.

Що відомо

  • 17 травня в Україні та світі відбудуться акції, присвячені Міжнародному дню боротьби з гомофобією.
  • Наприкінці квітня в Житомирі побили 19-річного хлопця-трансгендера, який прийшов в образі дівчини на побачення з іншим хлопцем. Суспільне поспілкувалося з ним і його матір'ю.
  • Наймасштабніша ЛГБТ-подія року Марш рівності-2020 відбудеться в Києві 21 червня під гаслом "Бути різними добре разом".
  • Жителі Швейцарії підтримали внесення до кримінального кодексу заборони дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації.
  • Німецький парламент ухвалив закон, що забороняє застосування так званої репаративної терапії до неповнолітніх — сукупності методик, спрямованої на зміну орієнтації людини на гетеросексуальну.
На початок