Скандал із закупівлями харчів для військових: у Раді заслухали пояснення Міноборони

Скандал із закупівлями харчів для військових: у Раді заслухали пояснення Міноборони

Скандал із закупівлями харчів для військових: у Раді заслухали пояснення Міноборони
Федір Веніславський. Олександр Кузьмін /УНІАН

Комітет Верховної ради з питань національної безпеки та оборони заслухав виступ міністра оборони України, його заступника та представників ЗСУ. Про це член комітету, народний депутат Федір Веніславський ("Слуга народу") розповів в ефірі телемарафону "Єдині новини".

"Заслухали міністра та заступника, представників Збройних Сил. Не все так однозначно, як мало місце у публічному просторі, подання інформації, є зміщення акцентів, певні маніпулятивні оцінки. Попри те, комітет звернувся до правоохоронних органів, НАБУ, ДБР, СБУ представники яких були на засіданні (з вимогою - ред.) продовжити розслідування. Вони зареєстрували кримінальне провадження по тих фактах, які були оприлюдненні", — розповів Веніславський.

Він додав, що було ухвалене рішення частково розсекретити оборонні закупівлі у сфері нетаємних позицій, продуктів харчування.

"Не можна давати оцінку по вартості тих чи інших продуктів. Тому що, міністерство оборони замовляє і закуповує не продукти, а закуповує послугу з харчування військовослужбовців. А далі, в рамках встановленої граничної межі, яка є економічно обгрунтованою і має необхідні висновки, компанія закуповує продукти і забезпечує харчування за відповідним каталогом. У методиці розрахунку порядку харчування військовослужбовців є певні корупційні ризики і вони зараз будуть працювати над тим, щоб все змінити", — розповів депутат.

Утім, за словами Веніславського, наразі немає змоги змінити кількість та асортимент продуктів: "Просто треба оптимізувати, щоб не було на цьому фоні зловживань. Тому що, можна купити більш дешеві продукти в рамках тих самих калорій, але це є некоректно. Ми будемо зараз будемо над цим працювати, щоб зробити максимально відкритим, прозорим і не було ніяких підстав для зловживань".

Що відомо про скандал з розкраданням на закупівлях харчів для ЗСУ

Міноборони підозрюють у розкраданні коштів на закупівлях харчів для Збройних сил України. 21 січня видання "Дзеркало тижня" опублікувало матеріал журналіста і засновника проєкту "Наші гроші" Юрія Ніколова, у якому йдеться про те, що за участі Міністерства оборони України розкрадаються кошти на закупівлі харчів для ЗСУ. Зокрема, за словами журналіста, відомство, законтрактувало яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині Києва зараз близько 7 грн за штуку, а картоплю замовили по 22 грн за кілограм, при цьому роздрібна ціна в магазині становить 8–9 грн.

У Міноборони заявили, що інформація про закупівлю харчування для армії за завищеними цінами розповсюджується з ознаками навмисних маніпуляцій та вводить в оману. У відомстві повідомили, що проводять внутрішню перевірку та готують матеріали до СБУ для проведення розслідування щодо поширення свідомо неправдивих даних.

На початок