Комітет з питань нацбезпеки ініціює законопроєкт про часткове відкриття даних про закупівлі в умовах війни

Комітет з питань нацбезпеки ініціює законопроєкт про часткове відкриття даних про закупівлі в умовах війни

Комітет з питань нацбезпеки ініціює законопроєкт про часткове відкриття даних про закупівлі в умовах війни
Фото: Міноборони

Заступниця голови комітету Верховної ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Мар'яна Безугла повідомила про звершення засідання з керівництвом Міністерства оборони України та представників НАБУ, ДБР, СБУ.

Вона розповіла, що на ньому були представлені контракти, а очільник оборонного відомства Олексій Резніков "доповів та пояснив деталі". Безугла також додала, що НАБУ по цьому питанню відкрили кримінальне провадження, а в ДБР та СБУ розповіли, що по низці процесів закупівель та постачання харчування тривають розслідування.

Що стосується комітету, то там ініціювали закон щодо часткового відкриття інформації про закупівлі в умовах воєнного стану, а також звернулися до правоохоронних органів з закликом приділити увагу розслідуванням.

"Інтесифікуємо заходи парламентського контролю щодо інших напрямів оборонних закупівель в комітеті і будемо розбирати найближчим часом озброєння, боєприпаси, речове забезпечення, паливно-мастильні матеріали тощо", — додала Безугла.

Що написало "Дзеркало тижня" про розкрадання на закупівлях харчів для ЗСУ

21 січня видання "Дзеркало тижня" опублікувало матеріал журналіста і засновника проєкту "Наші гроші" Юрія Ніколова, у якому йдеться про те, що за участі Міністерства оборони України розкрадаються кошти на закупівлі харчів для ЗСУ.

Ніколов у статті аналізує угоду Міністерства оборони на послуги організації харчування у 2023 році військових частин, дислокованих у далеких від лінії зіткнення Полтавській, Сумській, Київській, Житомирській, Чернігівській і Черкаській областях на вартістю 13,16 мільярда гривень.

Порівнявши угоди на 2023 та 2021 роки та проаналізувавши актуальні ціни у магазинах, автор зазначає, що ціни на найбільш ходові харчі у новій угоді Міноборони виявилися завищеними у 2–3 рази.

Так, наприклад, зазначається, що Міноборони законтрактувало яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині Києва зараз близько 7 грн за штуку, а картоплю замовили по 22 грн за кілограм, при цьому роздрібна ціна в магазині становить 8–9 грн.

За даними "Дзеркала тижня", контракт розміром 13 мільярдів гривень Міноборони уклало з ТОВ "Актив компані". Фірма зареєстрована у Києві і має статутний капітал у тисячу гривень.

При цьому відомо, що податкова служба анулювала у цієї фірми свідоцтво платника ПДВ через відсутність поставок і ненадання декларацій. А у 2019 році "Актив компані" фігурувало у кримінальному провадженні Нацполіції №12019100100003229.

Журналіст зауважує, що фірма для участі в тендері на поставку яловичини для установ виконання покарань і слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби буцімто подала підроблений акт, який не відповідав дійсності.

У Міноборони заявили, що інформація про закупівлю харчування для армії за завищеними цінами розповсюджується з ознаками навмисних маніпуляцій та вводить в оману. У відомстві повідомили, що проводять внутрішню перевірку та готують матеріали до СБУ для проведення розслідування щодо поширення свідомо неправдивих даних.

На початок