Миколаївський академічний художній драматичний театр. Над чим працюють актори

Миколаївський академічний художній драматичний театр. Над чим працюють актори

Миколаївський академічний художній драматичний театр. Над чим працюють актори
Фото: Світлана Вовк/Суспільне Миколаїв

Грають в укритті, на імпровізованих майданчиках та на сценах театрів, готуються до прем’єр, концертних програм та гастролей. Експериментують, використовуючи нові формати спектаклів. Над чим працюють актори Миколаївського академічного художнього драматичного театру під час воєнного стану, кореспондентам Суспільного розповів директор-художній керівник театру Артем Свистун.

За словами Артема Свистуна, актори продовжують роботу проєкту "Сцена в укритті". На цьому майданчику 28 січня відбулася прем’єра трагіфарсу в жанрі "чорного гумору" "Кароль" Славомира Мрожека — режисер вистави Дмитро Курилов, художник-постановник Олена Рикусова.

У березні планують відкрити "Сцену на сцені".

"Ми прагнемо започаткувати формат "Сцена на сцені". На великій сцені глядач і актори перебуватимуть разом — на одному театральному майданчику. На сцені плануємо розмістити приблизно 150 людей", — сказав Артем Свистун.

Миколаївський академічний художній драматичний театр. Над чим працюють актори
Артем Свистун. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Колектив театру підготував на лютий-березень як прем’єри, так і відомі вже постановки.

"16 лютого літературно-музична композиція за творами Миколи Вінграновського "Це мій народ, я син його!". 17-го і 18 лютого відбудеться прем’єра трагікомедії "Емігранти" за твором Славомира Мрожека. 19-го і 24 лютого відбудеться показ моновистави "Проста українська скіфська баба" за твором "Доця" Тамари Горіха Зерня та інші", — розповів Артем Свистун.

Миколаївський академічний художній драматичний театр. Над чим працюють актори
Акторка Марина Васильєва. Вистава "Проста українська скіфська баба". Фото: Артем Свистун

"Емігранти" — це політична сатира класика польської драматургії Мрожека, втім, за словами Свистуна, цей твір зараз дуже актуальний в Україні.

"Треба вже подумати, що буде робити суспільство після війни, як долати наслідки того, що зараз відчуваємо", — говорить директор-художній керівник театру.

Усі постанови нашого театру народжені вже під час ювілейного сезону, у прифронтовому Миколаєві, під час бомбардувань, прильотів ракет, обстрілів.

Вистава "Наше містечко", режисера Євгена Курмана, закінчить сезон на великій сцені.

"Це інерційна вистава, в якій глядач буде безпосереднім учасником. Теж актуальна п’єса, звернена до чуттєвих життєвих людських стосунків, за чим скучили, адже ми втомилися від постійної тривоги. А в театр люди приходять, щоб відпочити", — каже Артем Свистун.

Готуються актори театру і до театралізованої концертної програми "Обриси жінки", яку представлять на початку березня. Прем’єра відбудеться в Театральному салоні.

Відновити повноцінну роботу театру через наслідки обстрілів станом на 5 лютого неможливо: вщент зруйнована мала сцена, пошкоджені гримерні кімнати, швейна майстерня, туалетні кімнати тощо. Але театр, за словами директора, попри всі негаразди продовжує працювати.

Що відомо

  • 15 липня 2022 року депутати Миколаївської обласної ради погодили перейменування Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру. З назви театру виключили слово "російський".
  • 28 липня 2022 року в Центрі надання адміністративних послуг відбулась реєстрація театрального колективу з оновленою назвою — "Миколаївський академічний художній драматичний театр".
  • Російські ракети 22 вересня 2022 року пошкодили будівлю театру.
  • У Миколаєві першого грудня погасили поштову марку та художній конверт. Їх присвятили 100-річчю Миколаївського академічного художнього драматичного театру.
  • Миколаївський академічний художній драматичний театр в грудні 2022 року відзначив 100-річний ювілей. Саме 1922 року був створений театральний колектив "Шахтарка Донбасу", що у 1934 році оселився у колишньому театрі Монте — у будівлі, зведеній у 1881 році.

Читайте також

Миколаївський національний академічний український муздрамтеатр покаже прем'єру вистави "Конотопська відьма"

На Миколаївщині похолоднішає. Прогноз погоди на тиждень

З'єднає дві частини деокупованої громади. На Миколаївщині відновлюють міст

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок