Учень 11 класу Євген з деокупованого села Центральне, що на Миколаївщині, самостійно готується до складання національного мультипредметного тесту. Хлопець щоденно переглядає відео онлайн-уроків з предметів, аби надолужити знання, втрачені під час перебування під окупацією російських військ.
Про це одинадцятикласник Євген розповів кореспондентам Суспільного.
З початку повномасштабної війни Євген опинився під окупацією російських військ в селі Центральне Шевченківської громади. Говорить, це завадило вчасно розпочати підготовку до складання Національного мультипредметного тесту.
"Коли я був під окупацією, то брав книжки, читав літературу. Воно ускладнилося, я хотів готуватися з початку 2022 року. Хотів почати доганяючи те, що не знав, а коли почалась війна, то дуже складно все наздоганяти. Вчителі розуміють, готують нас", — розповідає хлопець.

За словами Євгена, станом на квітень 2023 року він разом із вчителями школи готується дистанційно та самостійно займається додатково.
"Готуюся зараз, намагаюся, проходжу додаткові уроки. У нас в школі щосереди математику проводять з ЗНО. Вирішив здавати математику, українську мову та історію, а вступати хочу на мореплавця. Ще не знаю куди, десь в Одесу", — каже Євген.

З 24 лютого 2022 року до 10 листопада село Центральне Шевченківської громади перебувало під окупацією російських військ. Центральний ліцей селища відновив онлайн-навчання у вересні 2022 року, розповідає директорка закладу Олеся Фещук.
"У нас в 11 класі навчається 14 учнів, шість із них перебувають в селах Вавилове та Центральне, інші дітки навчаються в нашій школі, проживаючи на іншій території України. Вчителі з тих предметів, з яких здається мультипредметний тест відводять 10-15 хвилин на ЗНО. Повторюють раніше вивчений матеріал. І у нас організований графік проведення онлайн консультації", — говорить Олеся Фещук.

Для учнів 11 класів з деокупованих територій Миколаївщини при складанні тесту та вступу до вищого навчального закладу діятимуть пільги, каже директорка департаменту освіти та науки Алла Веліховська,
"Що стосується підготовки до національного мультипредметного тесту, зрозуміло, що для цих дітей є певні пільги. Їм дається можливість вступу, якщо вони з окупованих територій, під час окупації їх взагалі беруть без складання тесту, ті, які з деокупованих територій, в них теж будуть пільги при вступі", — говорить Алла Веліховська.
Читайте також
Працюватиме комісія. У Миколаєві погодили нове положення щодо перейменування топонімів
Попереду реабілітація та лікування. З російського полону повернулися 15 миколаївських морпіхів
Помічник ветерана. Миколаївщина візьме участь у пілотному проєкті від Мінветеранів
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram