Російську владу не покликали на Мюнхенську міжнародну конференцію з безпеки

Російську владу не покликали на Мюнхенську міжнародну конференцію з безпеки

Російську владу не покликали на Мюнхенську міжнародну конференцію з безпеки
МЗС РФ. Фото: Міністерство закордонних справ РФ

Представників уряду Росії не запросили на Мюнхенську міжнародну безпекову конференцію, яка розпочнеться у Німеччині 17 лютого. Про це повідомив голова конференції Крістоф Хойсген в інтерв'ю журналістам у середу, 1 лютого, пише DW.

За словами Хойсгена, йдеться про небажанням надавати трибуну авторитетного міжнародного безпекового форуму для пропаганди президента РФ Володимира Путіна.

"Висловлювання, які ми щодня чуємо з Кремля, не дозволяють зробити висновок, що Росія хоча б на йоту відступить від того, що Путін проголосив метою війни, а саме, руйнування України", — сказав Хойсген.

Замість російських урядовців на конференцію від Росії запросили представників громадянського суспільства та опозиції. Зокрема, колишнього чемпіона світу з шахів Гаррі Каспарова та опозиційного російського політика Михайла Ходорковського.

"Путін ясно заявив, що він зрештою прагне відтворення Радянського Союзу. Якщо російський президент досягне успіху в Україні, то він врешті-решт вторгнеться і в країни Балтії. Оскільки ці країни є членами НАТО, це безпосередньо торкнеться Німеччини, будуть задіяні союзницькі". зобов'язання. Цьому потрібно запобігти, тому Україні потрібно надавати допомогу", — сказав Хойсген, який раніше обіймав посаду радника ексканцлерки ФРН Ангели Меркель із зовнішньої політики.

Раніше міністр закордонних справ Литви Габріеліус Ландсбергіс заявив, що не бачить сенсу в тому, щоб країни Європейського Союзу мали у себе російських послів.

Про це він сказав на спільній пресконференції з колегами з країн Балтії та Польщі.

Війна. Усі останні новини

21 лютого президент Росії Володимир Путін визнав правосуб'єктність "ЛНР" і "ДНР" і заявив, що їх визнають у межах Донецької та Луганської областей. Він також підтвердив, що це означає крах Мінських домовленостей. За три дні, 24 лютого 2022 року, Путін заявив, що Росія вводить війська на територію України з метою проведення “військової операції з денацифікації та демілітаризації”. Одразу після цього звернення близько 5 ранку війська РФ почали обстрілювати об’єкти інфраструктури по всій Україні, а також житлові квартали.

Читайте також

Змінився порядок виплат українським військовим, США анонсували новий пакет військової допомоги. 343 день війни. Онлайн

На початок