Зеленський і Трюдо обговорили "формулу миру" і потреби України у зброї та авіації

Зеленський і Трюдо обговорили "формулу миру" і потреби України у зброї та авіації

Зеленський і Трюдо обговорили "формулу миру" і потреби України у зброї та авіації
Володимир Зеленський. Президент Володимир Зеленський / Фото: пресслужба президента

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо. Про це президент повідомив у Telegram.

Зеленський поінформував Трюдо про стан справ на передовій та українські оборонні потреби у бронетехніці, артилерії, авіації.

Лідери також узгодили спільні дипломатичні кроки, зокрема щодо реалізації української формули миру.

Як Канада допомагає Україні у війні проти Росії

На початку грудня Канада ввела санкції проти Росії, Ірану та М'янми через ймовірні порушення прав людини урядами цих країн. Серед представників РФ під санкції потрапили 33 чинних або колишніх високопосадовців Росії та шести організацій, причетних до ймовірних систематичних порушень прав росіян, які протестували проти вторгнення в Україну.

Канада також разом із Нідерландами 7 грудня подали спільну заяву про вступ у справу, порушену Україною проти Росії в Міжнародному суді ООН.

У листопаді Канада оголосила про виділення Україні додаткової військової допомоги у розмірі 500 мільйонів доларів. 2 грудня Канада відправила в Україну 500 одиниць зимового одягу для українських військових та планує відправити 40 броньованих машин бойової підтримки.

18 січня міністерка оборони Канади Аніта Ананд повідомила, що в новому пакеті допомоги Канада передає українським військовим 200 броньованих автомобілів Senator APC.

Читайте також

У Канаді $500 млн облігацій на підтримку України розкупили за день. Куди підуть гроші

Канада продовжила терміни навчання для українських військових

На початок