Росія проведе наступ у найближчі місяці: в ISW розповіли, де чекати на удар

Росія проведе наступ у найближчі місяці: в ISW розповіли, де чекати на удар

Росія проведе наступ у найближчі місяці: в ISW розповіли, де чекати на удар
. Ілюстративне фото: AP

Російське військово-політичне керівництво формує умови для проведення наступу у найближчі місяці. Ймовірним напрямком удару стане Луганська область.

Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW).

"Західні, українські та російські джерела продовжують вказувати на те, що Росія готується до неминучого наступу, підтверджуючи оцінку ISW про те, що наступ у найближчі місяці є найімовірнішим планом дій", — йдеться у повідомленні.

Зокрема, в Інституті звернули увагу на заяву генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга від 30 січня, який сказав, що немає жодних ознак того, що Росія готується до мирних переговорів, і всі ознаки вказують на зворотне.

При цьому Столтенберг зазначив, що Росія може мобілізувати понад 200 000 людей і продовжує поповнювати запаси зброї та боєприпасів шляхом збільшення внутрішнього виробництва та партнерства з авторитарними державами, такими як Іран та Північна Корея. Також генсек підкреслив, що президент Росії Володимир Путін зберігає свої максималістські цілі в Україні.

Водночас Голова Ради резервістів Сухопутних військ України Іван Тимочко у зв'язку з цим заявив, що російські війська посилюють своє угруповання на Донбасі в рамках очікуваного наступу, і зазначив, що російським силам необхідно розпочати наступ через посилення внутрішнього тиску для перемоги, зауважують аналітики.

"Заяви Столтенберга і Тимочко підтверджують попередній прогноз ISW у тому, що російські сили створюють умови початку наступу, ймовірно, на Луганщині, найближчими місяцями", — пише ISW.

Водночас публікації російських військових блогерів також продовжують вказувати на те, що інформаційний простір РФ створює передумови для ймовірного російського наступу.

"Блогери поширили заяву російського Telegram-каналу про те, що нинішній темп і характер російських операцій вказують на те, що основні сили очікуваного наступу і обіцяного прориву ще не вступили в бій, і що російські сили ще не залучили елементи, необхідні для вирішального наступу", — зазначається в дописі.

Що відомо про можливість повторного наступу РФ на Україну

Очільник МЗС Дмитро Кулеба зазначив, що російські війська можуть спробувати здійснити масштабний наступ на Україну у січні-лютому наступного року. За його словами, про це може свідчити підготовка російських призовників, перекидання техніки та низка інших ознак.

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний також зазначив, що у нього немає сумнівів, що "військові РФ знову підуть на Київ". За його словами, стратегічне завдання України — підготуватися до загострення війни, яке може статися наприкінці січня, або навесні. Росія може розпочати наступ на столицю з Білорусі.

Міністр оборони України Олексій Резніков також заявив про те, що Росія може готувати новий широкомасштабний наступ, який, ймовірно, відбудеться у лютому 2023 року.

Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Вадим Скібіцький заявив, що Росія планує мобілізувати до війська від 300 до 500 тисяч людей для проведення наступальних операцій на сході та півдні України навесні та влітку 2023 року.

Начальник Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України, бригадний генерал Олексій Громов заявив, що російські збройні формування посилюють тиск на Сили оборони України на Донеччині, водночас Росія може розпочати наступ на лівобережній частині Запоріжжя.

В Інституті вивчення війни заявили, що принаймні з жовтня 2022 року Москва готує умови для повторного вторгнення на північ України і, можливо, нового наступу на Київ.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов вважає, що Російська Федерація може розпочати новий масштабний наступ на Донеччині та Луганщині до 24 лютого цього року. При цьому 12 січня заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України, бригадний генерал Олексій Громов повідомив, що російські збройні формування посилюють тиск на Сили оборони України на Донеччині, водночас Росія може розпочати наступ на лівобережній частині Запоріжжя.

Читайте також

Керівництво РФ сперечається щодо зимового наступу на Україну — AFP

Експерт оцінив ймовірність нового повномасштабного наступу

Молдова заявила про ризик вторгнення РФ на її територію

Путін тричі відкладав початок вторгнення до України — ГУР

Росія готує новий наступ на Україну — ISW

На початок