РФ намагається перехопити стратегічну ініціативу, можливий наступ на Запоріжжі — генерал Громов

РФ намагається перехопити стратегічну ініціативу, можливий наступ на Запоріжжі — генерал Громов

РФ намагається перехопити стратегічну ініціативу, можливий наступ на Запоріжжі — генерал Громов
Бригадний генерал, заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов, фото: УНІАН

Російські збройні формування посилюють тиск на Сили оборони України на Донеччині, водночас Росія може розпочати наступ на лівобережній частині Запоріжжя.

Про це під час брифінгу 12 січня повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України, бригадний генерал Олексій Громов.

"Найвища активність ворога відмічається на Бахмутському, Лиманському та Авдіївському напрямках. Ворог розраховує перехопити стратегічну ініціативу", — зазначив він.

За словами генерала, прогнозується, що найближчим часом російські війська намагатимуться вийти на адміністративні кордони Донецької області. Також Генштаб очікує, що РФ може активізувати свої дії щодо захоплення лівобережної частини Запорізької області. Окрім того, зберігається загроза масштабного наступу з білоруської території.

"Протягом поточного року потенційна загроза повторного наступу ЗС РФ з території Білорусі буде зберігатись. На даний час ударного угруповання для відновлення бойових дій з території республіки Білорусь не спостерігається", — пояснив військовий.

На тлі війни в Україні Росія намагається суттєво збільшити чисельність своїх військ.

"Російським командуванням анонсовано масштабні заходи з реформування Збройних сил. Зокрема збільшення загальної чисельності до 1,5 мільйона осіб та формування щонайменше 20 нових дивізій", — зауважив Олексій Громов.

При цьому росіяни продовжують займатися мародерством та депортаціями мешканців захоплених українських територій.

"Водночас окупанти займаються мародерством і тероризують мирних мешканців на тимчасово окупованих територіях України. Продовжують практику виселення людей. Прискорюють заходи до незаконної інтеграції до російської адміністративно-правової системи", — розповів Громов.

Зокрема російські окупанти почали замінювати посвідчення водіїв на російські та видавати номерні знаки російського зразка із цифровим позначенням регіону Російської Федерації.

"Оголошено що експлуатувати транспортні засоби без виконання цих умов буде заборонено. А у разі порушення їх можуть вилучати", — додав він.

Читайте також

Існує небезпека авіаційних та ракетних ударів по всій Україні — Генштаб ЗСУ

Польща передасть Leopard, РФ розселила українців до 57 регіонів, 323 день війни. Онлайн

"Чотири місяці ПВК "Вагнер" атакує Бахмут. Ситуація: зроби, або помри за Пригожина" — Том Купер

На початок