Керівництво РФ сперечається щодо зимового наступу на Україну — AFP

Керівництво РФ сперечається щодо зимового наступу на Україну — AFP

ЗМІ
Керівництво РФ сперечається щодо зимового наступу на Україну — AFP
. Валерій Герасимов із президентом РФ Володимиром Путіним і міністром оборони РФ Сергієм Шойгу. Фото: Anadolu Agency/Getty Images

Російське військове керівництво має суперечливі погляди щодо того, чи слід проводити новий наступ на Україну у зимові місяці.

Про це повідомляє Agence France-Presse із посиланням на американського військового чиновника, який говорив із виданням на умовах анонімності.

За даними чиновника, президент Росії Володимир Путін публічно закликав найвище військове керівництво представити йому "короткострокові та середньострокові" плани щодо продовження війни проти України.

"Я думаю, що ми бачимо речі, які суперечать один одному. Звичайно, є ті, хто, на мою думку, хотів би продовжити наступ в Україні. Є й інші, які мають реальні сумніви щодо здатності Росії це зробити", — сказав посадовець.

Він додав, що Сполучені Штати "пристосуються та швидко адаптуються", якщо характер російського вторгнення в Україну зміниться.

"Те, що ми робили й продовжуємо робити — це зробити так, щоб у міру наших можливостей українці мали у своїх руках засоби для ефективного захисту від російської агресії", — підкреслив чиновник.

За його словами зі свого боку, українці "не збираються зменшувати обертів" через погодні умови у своєму прагненні повернути територію.

"Я думаю, що росіяни повинні це враховувати", — підсумував співрозмовник агентства.

Що відомо про ймовірний новий наступ РФ

Нещодавно очільник МЗС Дмитро Кулеба зазначив, що російські війська можуть спробувати здійснити масштабний наступ на Україну у січні-лютому наступного року. За його словами, про це може свідчити підготовка російських призовників, перекидання техніки та низка інших ознак.

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний також зазначив, що у нього немає сумнівів, що "військові РФ знову підуть на Київ". За його словами, стратегічне завдання України — підготуватися до загострення війни, яке може статися наприкінці січня, або навесні. Росія може розпочати наступ на столицю з Білорусі.

Міністр оборони України Олексій Резніков також заявив про те, що Росія може готувати новий широкомасштабний наступ, який, ймовірно, відбудеться у лютому 2023 року.

Читайте також

300 днів повномасштабної війни: як змінилась армія та чи можливий новий наступ РФ на Київ — військовий оглядач

Путін тричі відкладав початок вторгнення до України — ГУР

Експерт оцінив ймовірність нового повномасштабного наступу

Молдова заявила про ризик вторгнення РФ на її територію

Росія готує новий наступ на Україну — ISW

На початок