Данілов прогнозує новий наступ РФ на Донбасі до 24 лютого

Данілов прогнозує новий наступ РФ на Донбасі до 24 лютого

Данілов прогнозує новий наступ РФ на Донбасі до 24 лютого
. Секретар РНБО Олексій Данілов. Фото: УНІАН

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов вважає, що Російська Федерація може розпочати новий масштабний наступ на Донеччині та Луганщині до 24 лютого цього року.

Про це посадовець заявив в інтерв’ю Радіо Свобода.

"Зараз вони готуються до максимальної активізації з урахуванням того, що вони — люди з радянського "совка". І вони вважають, що якщо є якась річниця, вони повинні мати якісь досягнення. Тут немає жодної таємниці, що вони до 24 лютого готуються до нової хвилі (наступу — ред.)", — зазначив він.

Данілов підкреслив, що українська сторона має розуміння, на яких ділянках російські військові планують свій наступ — насамперед йдеться про Донбас.

"Перш за все у них (російських військових — ред.) є завдання стосовно Донецької і Луганської областей, щоб вони повністю вийшли на кордони", — розповів посадовець.

За його словами, також росіяни перевіряють обороноздатність українських військ на Запоріжжі.

"Вони зараз вже тиждень мають спроби зрозуміти, що відбувається на Запорізькому напрямку в нас із точки зору оборони. Зараз є певне накопичення військ. Нам це відомо, ми розуміємо, що відбувається в Російській Федерації із цього приводу", — пояснив секретар РНБО.

Читайте також: Зеленський розповів, на якому напрямку може бути новий наступ РФ

Посадовець наголосив, що Росія не матиме шансів на швидке просування у разі нового наступу.

"Наша країна лютого 2022 і лютого 2023 року — це трохи інша ситуація. На сьогодні пильність на кордонах і пильність наших Збройних сил перебуває зовсім в іншому стані. Так, як було в лютому 2022 року, в них точно не вийде", — підкреслив Данілов.

Раніше видання Bloomberg із посиланням на джерела, близькі до Кремля, заявило, що резидент РФ Володимир Путін планує новий наступ проти України у лютому-березні одночасно готуючи свою країну до конфлікту із США та їхніми союзниками, який, як він очікує, триватиме роками.

Що відомо про можливість повторного наступу РФ на Україну

Очільник МЗС Дмитро Кулеба зазначив, що російські війська можуть спробувати здійснити масштабний наступ на Україну у січні-лютому наступного року. За його словами, про це може свідчити підготовка російських призовників, перекидання техніки та низка інших ознак.

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний також зазначив, що у нього немає сумнівів, що "військові РФ знову підуть на Київ". За його словами, стратегічне завдання України — підготуватися до загострення війни, яке може статися наприкінці січня, або навесні. Росія може розпочати наступ на столицю з Білорусі.

Міністр оборони України Олексій Резніков також заявив про те, що Росія може готувати новий широкомасштабний наступ, який, ймовірно, відбудеться у лютому 2023 року.

Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Вадим Скібіцький заявив, що Росія планує мобілізувати до війська від 300 до 500 тисяч людей для проведення наступальних операцій на сході та півдні України навесні та влітку 2023 року.

Начальник Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України, бригадний генерал Олексій Громов заявив, що російські збройні формування посилюють тиск на Сили оборони України на Донеччині, водночас Росія може розпочати наступ на лівобережній частині Запоріжжя.

В Інституті вивчення війни заявили, що принаймні з жовтня 2022 року Москва готує умови для повторного вторгнення на північ України і, можливо, нового наступу на Київ.

Читайте також

Керівництво РФ сперечається щодо зимового наступу на Україну — AFP

Експерт оцінив ймовірність нового повномасштабного наступу

Молдова заявила про ризик вторгнення РФ на її територію

Путін тричі відкладав початок вторгнення до України — ГУР

Росія готує новий наступ на Україну — ISW

На початок