Молдова заявила про ризик вторгнення РФ на її територію

Молдова заявила про ризик вторгнення РФ на її територію

Молдова заявила про ризик вторгнення РФ на її територію
. Фото: Stringer/Anadolu Agency via Getty Images.

Керівник Служби інформації та безпеки Молдови Александру Мустяце вважає, що ризик вторгнення Росії на молдовську територію зберігається і може статися вже у 2023 році.

Про це посадовець заявив в інтерв’ю TVR Moldova.

"Питання не в тому, чи здійснить Російська Федерація новий наступ на територію Республіки Молдова, а в тому, коли це відбудеться: або на початку року — у січні, лютому, чи пізніше — у березні, квітні", — зазначив посадовець.

За його словами, Росія намагатиметься прокласти коридор у невизнане Придністров’я.

"Судячи з інформації, що є у нас, Російська Федерація має намір піти далі. З метою створення з'єднання з Придністровським регіоном, який є територією Республіки Молдова, і тоді можна однозначно сказати, що так вони мають намір дійти сюди, з'єднатися", — пояснив Мустяце.

При цьому спецслужба вважає такий сценарій цілком реальним.

"Що буде далі, їх наміри щодо Кишинева ми можемо обговорити, але це реальний та дуже високий ризик", — підсумував посадовець.

Голова Служби інформації та безпеки також додав, що найбільший склад боєприпасів у Європі, розташований у Кобасні на території Придністров'я, ретельно охороняється росіянами. Він припускає, що РФ може використати ці боєприпаси під час можливого військового протистояння.

Що відомо

  • 25 та 26 квітня 2022 року у невизнаній республіці Придністров'я зафіксували вибухи біля будівлі Міністерства держбезпеки, на території радіоцентру у селищі Маяк та у військовій частині в Парканах.
  • 13 липня повідомлялось, що на території так званого Придністров’я в напрямку Одеської області розгорнули та привели в бойову готовність шість батарей реактивного залпового вогню "Град", три гаубиці Д-44 та залучили 600 військовослужбовців
  • 22 липня очільник МЗС невизнаного Придністров’я Віталій Ігнатьєв в інтерв’ю "РИА Новости" заявив, що самопроголошена Придністровська Молдавська Республіка домагатиметься незалежності з подальшим входженням до складу РФ.
  • Того ж дня керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що Україна готова надати Молдові допомогу у звільненні від російської окупації території так званої ПМР.

Читайте також

Нічна атака "шахедами", росіяни не випускають з окупованих територій, Путін прилетів до Білорусі. 299 день війни. Онлайн

На початок