Експерт оцінив ймовірність нового повномасштабного наступу

Експерт оцінив ймовірність нового повномасштабного наступу

Експерт оцінив ймовірність нового повномасштабного наступу
Мобілізовані російські військові перед посадкою в потяг на залізничному вокзалі в Тюмені, Росія, 2 грудня 2022 р. AP

Професор кафедри Академії сухопутних військ Андрій Харук вважає, що існує імовірність нового повномасштабного наступу, але найближчим часом вона не є високою. Про це він заявив в етері Суспільного.

"Тут ми маємо кілька опцій. Найбільше говорять про нове вторгнення з білоруського напрямку, тобто спробу повторити те, що росіянам вдалося зробити у лютому. На мій погляд, ймовірність цього існує, але вона найближчим часом не є високою, оскільки немає ознак формування якихось ударних кулаків на цьому напрямку", — сказав Харук.

За словами експерта, навіть якщо врахувати перекидання до Білорусі російських військ, то це переважно мобілізовані для навчання на білоруських полігонах.

"Російських полігонних потужностей не вистачає, щоб "переварити" усю цю масу "чмобіків". І друге, все ж таки оборона наша на Півночі уже далеко не та, яка була в лютому. Там підготовлені й інженерні загородження, і відповідні позиції військ", — сказав він.

Харук зазначив, що Північний напрямок складний для наступальних дій.

"Від Київської до Волинської області, якщо я не помиляюсь, Україну і Білорусь пов'язує всього 8 доріг з твердим покриттям, а решта — це ґрунтові дороги, які в дощ, у відлигу є непрохідними", — зазначив він.

Відповідаючи на питання, як росіяни збираються розтягти лінію фронту, якщо навіть з Бахмутом не можуть впоратися, професор АСВ заявив, що це для нього загадка, оскільки нинішня білоруська армія допомогти росіянам особливо не може.

"Близько 4 мотострілецьких бригад, якщо я не помиляюсь, 3 бригади в їхніх силах спеціальних операцій: це повітряно-десантна, десантно-штурмова і спеціального призначення. Плюс артилерійські певні частини. Повітряні сили Білорусі не скажу, що близькі до нуля, але це неповні два авіаполки, якщо врахувати, що вони на повне бойове чергування повітряної оборони ставлять навчальні літаки, бо своїх винищувачів немає", — зазначив Харук.

За його словами, літаки Су-27, які використовують ЗСУ, білоруси кілька років тому списали або поставили на консервацію через відсутність коштів на продовження ресурсу. Літають на Міг-29 і одна ланка — на переданих Росією Су-30.

"Враховуючи те, що росіяни чудово усвідомлюють, що в разі їхньої атаки з боку Білорусі, їхні бази на території Білорусі одразу опиняться чи з дуже високою долею ймовірності опиняться від вогнем наших засобів ураження, а це та самі HIMARSи. І тут є друга ймовірність, чому зараз так посилюються контакти Білорусі і Росії", — зазначив Харук.

Що відомо про ймовірний новий наступ РФ

Нещодавно очільник МЗС Дмитро Кулеба зазначив, що російські війська можуть спробувати здійснити масштабний наступ на Україну у січні-лютому наступного року. За його словами, про це може свідчити підготовка російських призовників, перекидання техніки та низка інших ознак.

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний також зазначив, що у нього немає сумнівів, що "військові РФ знову підуть на Київ". За його словами, стратегічне завдання України — підготуватися до загострення війни, яке може статися наприкінці січня, або навесні. Росія може розпочати наступ на столицю з Білорусі.

Міністр оборони України Олексій Резніков також заявив про те, що Росія може готувати новий широкомасштабний наступ, який, ймовірно, відбудеться у лютому 2023 року.

Читайте також

Залужний: Росія накопичувала ресурси для війни з Україною роками, і наразі готує нові

На початок