МЗС Ірану викликає посла України через коментарі щодо атак на військовий об’єкт. У Києві відреагували

МЗС Ірану викликає посла України через коментарі щодо атак на військовий об’єкт. У Києві відреагували

МЗС Ірану викликає посла України через коментарі щодо атак на військовий об’єкт. У Києві відреагували
Тегеран. Фото: Morteza Nikoubazl/NurPhoto via Getty Images

Міністерство закордонних справ Ірану викликало голову української дипмісії в Тегерані через коментарі радника президента України Михайла Подоляка, пов’язані з атаками дронів на військовий завод у місті Ісфахан. В МЗС України відреагували на виклик українського дипломата перською народною мудрістю.

Як повідомляє Reuters із посиланням на іранське напівофіційне інформаційне агентство Tasnim, МЗС Ірану викликало тимчасового повіреного у справах України у зв'язку з коментарями високопосадовця президента, який, імовірно, пов'язав нещодавню атаку безпілотників у центральному Ірані з війною в Україні.

Як зазначає видання, дипломата викликали у понеділок, 30 січня, для надання пояснень у зв'язку з публікацією Михайла Подоляка у Twitter вдень раніше, повідомляє Nournews, видання, пов'язане з Радою національної безпеки Ірану.

"Вибухова ніч в Ірані. Україна ж попереджала", – написав Подоляк у Twitter.

При цьому офіційний представник США сказав Reuters, що за нападом, ймовірно, стоїть Ізраїль.

Іран визнав передачу безпілотників до Росії, але стверджує, що вони були відправлені до вторгнення Москви в Україну минулого року, зазначає агентство. При цьому Москва заперечує, що її війська використовують іранські безпілотники в Україні.

Речник МЗС України Олег Ніколенко відреагував на діх іранського зовнішньополітичного відомства і зазначив, що Україні не відома причина вибухів на іранських об‘єктах.

"Україна неодноразово застерігала Іран: наслідки за підтримку агресії проти України будуть набагато масштабніші, ніж вигода від співпраці з Росією. Нам не відома причина вибухів на іранських об‘єктах. Але як каже перська народна мудрість: не роби іншому зла, і собі не нашкодиш", — написав він у Facebook.

Що відомо про застосування РФ іранської зброї на війні в Україні

13 вересня 2022 року військові ЗСУ уперше знищили ударний дрон-камікадзе іранського виробництва.

Уранці 17 жовтня військові РФ атакували Київ дронами-камікадзе. Збройні сили України збили 25 із близько 30 дронів. Унаслідок повторної атаки, один з дронів влучив у 120-річний житловий будинок. Кутова частина будівлі обвалилася. Під завалами опинилися мешканці. Четверо людей загинули, серед них — вагітна.

За даними української розвідки, Росія замовила в Ірані понад 2400 дронів-камікадзе. Іран заперечує надання Росії зброї для війни в Україні.

США, ЄС, Канада і Британія анонсували санкції проти Ірану за надання Росії дронів.

4 грудня в ЗСУ повідомили, що Росія рідше застосовує іранські дрони через морози. Того ж дня ЗМІ повідомили, що США намагаються зірвати поставки іранської зброї до РФ.

Наприкінці грудня керівник військової розвідки України Кирило Буданов заявив, що Іран не передає Росії крилаті ракети для війни в Україні через загрозу запровадження проти нього жорстких міжнародних санкцій.

Читайте також

В Ірані пролунали вибухи, влада каже про атаку безпілотників

Атаку на військові обʼєкти Ірану, ймовірно, здійснив Ізраїль — WSJ

На початок