Зеленський розповів, на якому напрямку може бути новий наступ РФ

Зеленський розповів, на якому напрямку може бути новий наступ РФ

Зеленський розповів, на якому напрямку може бути новий наступ РФ
. Президент Володимир Зеленський / Скріншот з відео

Президент України Володимир Зеленський заявив, що новий наступ Росії на Україну може відбутися на будь-якому напрямку. Про це він сказав в інтерв'ю телеканалу ARD.

За словами президента, попри велику кількість втрат, командування РФ продовжує постійно ставити різні завдання перед своїми військовими

"Наступ може бути з будь-якого боку. Наступ може бути на півдні чи сході. Він (Путін — ред.) же ставив за мету вийти на адмінкордони Донецької та Луганської областей", — зазначив український лідер.

Зеленський підкреслив, що Путін продовжує відправляти на смерть тисячі росіян.

"Його діти не воюють, його діти не помирають, його діти не страждають. А де його діти й онуки? Може вони на Донбасі? Підтримують там, як він каже, бідних людей, яких ображають? Чи вони на окупованих територіях стоять на сторожі порядку? Думаю, що ні. Ми їх не знайдемо з вами. І після війни, і далі. Ці люди будуть жити. Ціна цієї війни - це чужі жертви, не Путіна", — додав президент України.

Що відомо про можливість повторного наступу РФ на Україну

Очільник МЗС Дмитро Кулеба зазначив, що російські війська можуть спробувати здійснити масштабний наступ на Україну у січні-лютому наступного року. За його словами, про це може свідчити підготовка російських призовників, перекидання техніки та низка інших ознак.

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний також зазначив, що у нього немає сумнівів, що "військові РФ знову підуть на Київ". За його словами, стратегічне завдання України — підготуватися до загострення війни, яке може статися наприкінці січня, або навесні. Росія може розпочати наступ на столицю з Білорусі.

Міністр оборони України Олексій Резніков також заявив про те, що Росія може готувати новий широкомасштабний наступ, який, ймовірно, відбудеться у лютому 2023 року.

Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Вадим Скібіцький заявив, що Росія планує мобілізувати до війська від 300 до 500 тисяч людей для проведення наступальних операцій на сході та півдні України навесні та влітку 2023 року.

Начальник Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України, бригадний генерал Олексій Громов заявив, що російські збройні формування посилюють тиск на Сили оборони України на Донеччині, водночас Росія може розпочати наступ на лівобережній частині Запоріжжя.

В Інституті вивчення війни заявили, що принаймні з жовтня 2022 року Москва готує умови для повторного вторгнення на північ України і, можливо, нового наступу на Київ.

Читайте також

Керівництво РФ сперечається щодо зимового наступу на Україну — AFP

Путін тричі відкладав початок вторгнення до України — ГУР

Експерт оцінив ймовірність нового повномасштабного наступу

Молдова заявила про ризик вторгнення РФ на її територію

Росія готує новий наступ на Україну — ISW

На початок