В Україні загинув ще один білоруський доброволець — ЗМІ

В Україні загинув ще один білоруський доброволець — ЗМІ

В Україні загинув ще один білоруський доброволець — ЗМІ
Едуард Лобов. Фото: Наша Ніва

В Україні у боях проти російських військ загинув доброволець з Білорусі та колишній бранець білоруського режиму Едуард Лобов.

Про це повідомляє видання "Наша Ніва" із посиланням на соцмережі друзів родини чоловіка.

За даними журналістів, 34-річний Едуард Лобов із 2015 року воював в Україні. На початку він перебував у складі тактичної групи "Білорусь".

У 2010 році чоловік був арештований режимом президента Олександра Лукашенка разом з іншим опозиціонером Дмитром Дашкевичем за сфабрикованими політичними звинуваченнями, пише видання.

"Він провів у в'язниці майже 4 роки, неодноразово відмовляючись писати прохання про помилування на ім'я диктатора", — зазначається в публікації.

Після звільнення йому не дозволили жити в Білорусі, і він переїхав до України, де долучився до боротьби з російською агресією.

За даними видання, від початку російського вторгнення в Україну у боях проти РФ загинуло вже 34 громадянина Білорусі.

26 січня у Києві відбувся марш пам’яті героям Білорусі, які загинули у війні проти Росії, воюючи у лавах Збройних сил України. Як розповіли кореспондентці Суспільного Ганні Железняк організатори, учасники акції також вийшли вшанувати памʼять героя Білорусі та України Михайла Жизневського, який загинув 22 січня 2014 року під час Революції Гідності.

Вшанувати памʼять полеглих прийшли не тільки українці, але й багато білорусів, які переїхали в Україну після політичних подій в Білорусі у 2021 році.

Що відомо про участь Білорусі у війні Росії проти України

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого на території Білорусі були зосереджені десятки тисяч російських військових, частина з яких брала участь у війні на українській території, а також здійснювала ракетні та авіаційні удари.

На початку травня 2022-го у Білорусі розпочалася раптова перевірка сил реагування. Колони білоруських військ рухалися в бік кордонів Литви і України. 26 травня не визнаний низкою держав світу президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у Збройних Силах Білорусі планують утворити Південне оперативне командування поблизу кордонів з Україною. У серпні Білорусь знову продовжила військові навчання.

За даними Інституту вивчення війни, Лукашенко, з великою ймовірністю, й далі даватиме Росії доступ до повітряного простору своєї країни, аби висловити підтримку президенту Росії Володимиру Путіну.

30 жовтня Генштаб повідомив, що РФ перекидає війська в Білорусь. 1 грудня у Генштабі повідомили, що у Білорусі готують підрозділи танкової армії РФ. У Міноборони України запевнили, що ЗСУ готові до будь-яких викликів з боку Білорусі.

24 листопада Лукашенко заявив, що білоруська армія не зможе допомогти Росії у війні з Україною, не тому, що це політичне рішення, а тому, що "35-40 тисяч не вирішать проблеми". Наступного дня до Білорусі прибули російські генерали, щоб контролювати підготовку військових.

27 жовтня повідомлялось, що Білорусь, ймовірно, готується приймати військові ешелони з РФ. 30 жовтня Генштаб повідомив, що РФ перекидає війська в Білорусь.

3 грудня міністр оборони Росії Шойгу приїхав у Білорусь до Лукашенка. Вони обговорили підготовку та забезпечення білоруської армії, Лукашенко заявив, що російські білоруські військові готуються, як "єдине угруповання, єдина армія".

"Білоруський добровольчий корпус" ("Беларускі Добраахвотніцькі Корпус") з'явився в Україні. Про його створення заявили білоруські добровольці Ігор "Янки" Янков, Андрій "Безсмертний" Трацевський та Родіон "Гена" Батулін.

Читайте також

Міноборони: Києву загрожують ракетні удари, а не наступ з Білорусі

На початок