США та ЄС ведуть дискусії щодо обмеження цін на російську нафту

США та ЄС ведуть дискусії щодо обмеження цін на російську нафту

США та ЄС ведуть дискусії щодо обмеження цін на російську нафту
Міністерка фінансів США Дженет Єллен, фото: AP

Сполучені Штати та Європейський Союз перебувають у розпалі дискусій щодо обмеження цін на російську сиру нафту. Про це заявила міністерка фінансів США Джанет Єллен під час під час візиту до ПАР, передає Reuters.

Вона зазначила, що її надихає те, що США та ЄС досягнуть угоди до 5 лютого.

Єллен додала, що вона обговорювала санкції проти Росії через війну в Україні в кожній країні, яку вона відвідала під час тривалого африканського туру.

Вона наголосила, що США дадуть швидку і жорстку відповідь у разі порушення санкцій.

Напередодні агентство Bloomberg повідомило, що Євроcоюз розглядає можливість обмеження цін на російське дизельне пальне на рівні 100 доларів за барель. Крім того, ЄС вивчає можливість встановити ліміт цін на російські нафтопродукти, які торгуються зі знижкою, наприклад, на мазут, на рівні 45 доларів.

Зазначається, що переговори ускладнюються зусиллями ЄС збалансувати дві конкурентні цілі: обмеження російських доходів і запобігання стрибкам цін або дефіциту ключових продуктів на світовому ринку.

Дипломати ЄС почнуть обговорювати рівні цін у п'ятницю, 27 січня.

Раніше офіційні особи "Групи семи", а також члени Євросоюзу та Австралія погодилися переглянути рівень обмеження ціни на експорт російської нафти і погодили запровадження з 5 лютого двох стель цін на нафтопродукти з РФ.

Що відомо про нафтові санкції

5 грудня набули чинності обмеження цін країн Європейського Союзу на російську нафту морського походження. 3 грудня Рада ЄС ухвалила рішення про встановлення граничної ціни на нафту, що експортується Росією, на рівні 60 доларів США за барель.

На початку травня Єврокомісія представила країнам-членам ЄС проєкт нового пакету санкцій проти Росії, в якому, серед іншого, передбачено нафтове ембарго для РФ. На тлі цього повідомлення на світових ринках зросли ціни на нафту.

На початку липня країни "Великої сімки" домовилися обвалити ціни на російську нафту. Створивши таким чином спеціальний механізм, завдяки якому російську нафту не купуватимуть за вищою ціною, ніж це буде прописано в спільному договорі. Механізм має запрацювати 5 грудня 2022 року.

6 жовтня ЄС затвердив 8-ий пакет антиросійських санкцій, який в тому числі закладає основу для необхідної законодавчої бази для впровадження обмеження цін на нафту, передбаченого G7. Обмеження мають набути чинності після 5 грудня 2022 року для сирої нафти та 5 лютого 2023 року для продуктів перероблення нафти.

Однак 25 листопада стало відомо, що ЄС призупинив переговори про обмеження цін на російську нафту, оскільки Польща та країни Балтії вважали попередню пропозицію щодо ціни на рівні $65 за барель "занадто щедрою" для Росії.

2 грудня після тривалих переговорів країни ЄС домовилися встановити граничну ціну на російську нафту морського походження на рівні 60 доларів за барель.

Слідом за ЄС країни G7 та Австралія запровадили обмеження ціни на нафту, що постачається морським транспортом з Росії, на рівні 60 доларів за барель.

Читайте також

Зеленський закликав обмежити ціни на російську нафту до $30-40 за барель

Росія створює "тіньовий флот" танкерів для обходу нафтових санкцій — Financial Times

"Росія зацікавлена у продажі енергоносіїв" — Блінкен про ліміт цін на нафту та погрози РФ не постачати паливо

Угорщину звільнили від обмежень цін на російську нафту — МЗС країни

На початок