ЄС пропонує нові санкції проти Білорусі, спрямовані на енергетику і технології — Bloomberg

ЄС пропонує нові санкції проти Білорусі, спрямовані на енергетику і технології — Bloomberg

ЗМІ
ЄС пропонує нові санкції проти Білорусі, спрямовані на енергетику і технології
Фото: Міноборони Білорусі

Європейський Союз запропонував новий раунд широких санкцій проти Білорусі за її роль у підтримці російського вторгнення в Україну. Про це пише агентство Bloomberg з посиланням на документи, з якими ознайомилася агенція.

Запропоновані заходи приведуть санкції щодо Мінська у відповідність до багатьох пакетів санкцій, які ЄС раніше наклав на Росію, включаючи обмеження на ключові технології та енергетичний сектор країни, йдеться у публікації.

Запропоновані заходи включають:

  • заборону експорту товарів і технологій подвійного призначення, які використовуються у військових цілях і можуть посилити промисловий потенціал країни
  • санкції на нафту, вугілля, сталеву продукцію і золото
  • торговельні обмеження на предмети розкоші, інвестиції та надання певних послуг
  • заходи, які можуть вдарити по авіаційному та енергетичному секторах і ключових джерелах доходів країни.

Подібно до санкцій, запроваджених проти Росії, пропозиції включають винятки для медикаментів, сільськогосподарської та харчової продукції, а також дозволи на відповідні фінансові операції за участю осіб, що потрапили під санкції. Законодавство також дозволить ЄС переслідувати осіб, які допомагають обходити санкції, накладені на білоруських фізичних та юридичних осіб.

Для схвалення запропонованих заходів необхідна підтримка всіх країн-членів ЄС.

ЄС також працює над 10-м пакетом санкцій проти Росії, а також над обмеженням цін на російські нафтопродукти і прагне ухвалити обидва документи до запровадження ембарго наступного тижня, пише Bloomberg.

Участь Білорусі у війні Росії проти України

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого на території Білорусі були зосереджені десятки тисяч російських військових, частина з яких брала участь у війні на українській території, а також здійснювала ракетні та авіаційні удари.

На початку травня 2022-го у Білорусі розпочалася раптова перевірка сил реагування. Колони білоруських військ рухалися в бік кордонів Литви і України. 26 травня не визнаний низкою держав світу президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у Збройних Силах Білорусі планують утворити Південне оперативне командування поблизу кордонів з Україною. У серпні Білорусь знову продовжила військові навчання.

За даними Інституту вивчення війни, Лукашенко, з великою ймовірністю, й далі даватиме Росії доступ до повітряного простору своєї країни, аби висловити підтримку президенту Росії Володимиру Путіну.

30 жовтня Генштаб повідомив, що РФ перекидає війська в Білорусь. 1 грудня у Генштабі повідомили, що у Білорусі готують підрозділи танкової армії РФ. У Міноборони України запевнили, що ЗСУ готові до будь-яких викликів з боку Білорусі.

24 листопада Лукашенко заявив, що білоруська армія не зможе допомогти Росії у війні з Україною, не тому, що це політичне рішення, а тому, що "35-40 тисяч не вирішать проблеми". Наступного дня до Білорусі прибули російські генерали, щоб контролювати підготовку військових.

27 жовтня повідомлялось, що Білорусь, ймовірно, готується приймати військові ешелони з РФ. 30 жовтня Генштаб повідомив, що РФ перекидає війська в Білорусь.

3 грудня міністр оборони Росії Шойгу приїхав у Білорусь до Лукашенка. Вони обговорили підготовку та забезпечення білоруської армії, Лукашенко заявив, що російські білоруські військові готуються, як "єдине угруповання, єдина армія".

Читайте також

Прикордонники розповіли, скільки зараз в Білорусі російських військових

У Білорусі завершили підготовку мотострілецької дивізії РФ — британська розвідка

На початок