Державні медичні послуги на Миколаївщині. Що змінилось

Державні медичні послуги на Миколаївщині. Що змінилось

Державні медичні послуги на Миколаївщині. Що змінилось
Фото: Світлана Кльосова/Суспільне Миколаїв

На Миколаївщині 74 заклади подали заявки на укладання договорів з Національною службою здоров'я України. 98 відсотків з них станом на 26 січня підписані. Один з нових пакетів договору включає можливість надання безоплатної психологічної допомоги.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла начальниця управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Ірина Шамрай.

"На сьогодні очікуємо договір до 149 поданих пропозицій. Практично всі заклади охорони здоров’я збільшили кількість пакетів, у порівнянні з 2022 роком. Всі нові пакети, які запропоновані НСЗУ, ми розглядаємо", — говорить Ірина Шамрай.

З 2020 року НСЗУ допомагає Комунальним медзакладам по всій державі Програмою медичних гарантійПакет тих послуг, які пацієнти можуть отримувати в закладі безоплатно, зокрема лікування, діагностика, підтримки та реабілітації..

"Лідерам щодо заключення пакетів з НСЗУ у нас є №5 міська лікарня — 21 заявка подана, потім лікарня швидкої медичної допомоги – 16 заявок, далі міська лікарня №4. За минулий рік нам вдалося суттєво обновити обладнання у медзакладах, щоб максимально відповідати вимогам", — говорить Ірина Шамрай.

Чому на 2023 виділили менше коштів

НСЗУ на програму Медичних гарантій виділила 142 мільярди гривень, це на 14 млрд менше, ніж 2022 року. Цього достатньо буде, щоб закупити необхідну кількість послуг, стверджує директорка департаменту комунікації НСЗУ Лілія Гудзь-Куликівська.

"Зменшення коштів пов’язано з воєнним станом, оборона в пріоритеті, і зменшилася кількість населення. За кордон виїхало від 8 до 14 мільйонів людей", — говорить Лілія Гудзь-Куликівська.

Що нового

У програмі медгарантій на 2023 рік є нові пакети, зокрема на психологічну допомогу, комплексну реабілітацію та два спеціальних пакети, на які можуть контрактуватися заклади з тимчасово окупованих територій або із зони бойових дій.

"Це буде пакет, за яким вониЗаклади з тимчасово окупованих територій або із зони бойових дій зможуть виплачувати зарплату працівникам. І є пакет на основні види допомоги. Це досить чутливе питання: з одного боку ми повинні підтримувати людей на цих територій, а з іншого — це праця СБУ та органів безпеки, щоб розуміти, що цей заклад під контролем ЗСУ, а не російських служб", — говорить Лілія Гудзь-Куликівська.

Читайте також

У Первомайській громаді, що на Миколаївщини, місцевим жителям безплатно роздали дрова

Енергетична війна: Миколаївщина отримала 80 тонн обладнання для відновлення електропостачання в області

Бетонні укриття: від чого здатні захистити та наскільки актуальні в Миколаєві

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок