Постійно на зв’язку. Як працює поліцейський офіцер у Галицинівській громаді Миколаївщини

Постійно на зв’язку. Як працює поліцейський офіцер у Галицинівській громаді Миколаївщини

Постійно на зв’язку. Як працює поліцейський офіцер у Галицинівській громаді Миколаївщини
Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

У Галицинівській громаді працюють два поліцейські офіцери. Повномасштабне вторгнення армії Російської Федерації призвело до того, що офіцери почали виконувати обов’язки, які їм не були притаманні у мирний час: патрулюють територію громади, щоб не допустити мародерства, допомагають евакуйовувати людей, вивозять поранених та загиблих, доставляють гуманітарну допомогу.

Про роботу в умовах війни на території прифронтових сіл кореспондентам Суспільного розповів поліцейський офіцер Галицинівської громади Денис Фільєв.

Денис Фільєв слідкує за правопорядком в селах Лимани, Лупареве, Прибузьке та на території прилеглих садових товариств з 2020 року.

"Взагалі починається день з об’їзду території. Я зранку виїжджаю і починаю робити об’їзд території. Починаю з Прибузького. І об’їхав всі вулиці, околиці. Поспілкувався частково з людьми, кого зустріну. Можливо, якісь є питання проблемні. Можливо, комусь потрібна допомога", — розповідає Денис Фільєв.

Постійно на зв’язку. Як працює поліцейський офіцер у Галицинівській громаді Миколаївщини
Поліцейський офіцер об'їжджає громаду на автівці. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Коли ці села постійно потерпали від обстрілів російськими військами, автомобілі аварійних служб або швидкі доїжджали сюди не завжди. Денис говорить, що доводилось вивозити поранених, інколи й загиблих.

"Мені зателефонували. Сказали, що під час обстрілів загинули двоє людей. Родичі їх занесли, накрили, закрили. Ми наступного дня приїхали, якраз заїхали в морг п’ятої лікарні. Попросили мішків трупних і приїхали все забрали. Вивезли на судово-медичну експертизу", — розповів чоловік.

Постійно на зв’язку. Як працює поліцейський офіцер у Галицинівській громаді Миколаївщини
Поліцейський офіцер спілкується з жителькою Галицинівської громади. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Повноваження офіцера громади різноманітні. Денис розповідає, що люди інколи потребують поради, інколи консультації, буває просто психологічної підтримки, інколи фахового погляду.

"В основному люди звертаються до нас з питаннями виявлення вибухонебезпечних предметів. Нещодавно ми з Денисом відпрацьовували такі питання: на даху лежала зелена протитанкова міна, яка не розірвалася ще влітку. Але вона збереглася. І господар, коли повернувся, її знайшов. Друге питання — допомога стареньким: забезпечення їх продуктами", — розповіла староста сіл Лимани та Лупареве Наталія Панашій.

Під час активних бойових дій на цьому напрямку місцеві допомагали шукати диверсантів та запроданців на території сіл. Поліцейський з посмішкою пригадує, як йому зателефонували місцеві та повідомили, що на території висадився ворожий десант. Прибувши на місце між офіцером та ймовірними диверсантами розпочався діалог.

"Зброя моя в машині залишилась, підходжу ближче. До мене вийшли хлопці у формі і запитують: "Ти хто такий?". Я кажу: "Дільничий". Вони: "В сенсі дільничний?". Я кажу: "В прямому". Вони кажуть: "А що ти тут робиш?". Кажу: "Відпрацьовую інформацію, що нібито хтось висадився". Ну, от так і познайомились. А це були співробітники Служби безпеки України", — розповів Денис Фільєв.

За словами Дениса Фільєва, робота в нинішніх умовах передбачає бути постійно на зв’язку.

Що відомо

29 громад Миколаївщини долучилися до реалізації проєкту "Поліцейський офіцер громади", який почали впроваджувати у 2020 році. Станом на січень 2023 року офіцери працюють у дев’яти тергромадах області: Бузькій, Галицинівській, Олександрівській, Ольшанській, Вознесенській, Коблівській, Шевченківській, Вільнозапорізькій та Кривоозерській.

Читайте також

У Миколаєві планують відновити роботу дитсадків

Державні медичні послуги на Миколаївщині. Що змінилось

Волонтери допомагають вижити жителям села на Миколаївщині

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок