Уряд призначив Наглядову раду "Нафтогазу". Хто в неї увійшов

Уряд призначив Наглядову раду "Нафтогазу". Хто в неї увійшов

Важливо
Уряд призначив Наглядову раду "Нафтогазу". Хто в неї увійшов
Фото: Вінсент Манді / Bloomberg / Getty Images

Кабінет міністрів призначив переможців відбору на посади членів наглядової ради НАК "Нафтогаз України". Про це повідомляє прессужба уряду.

На сьогоднішньому засіданні затвердили на посади членів Наглядової ради НАК "Нафтогаз" шістьох переможців відбору: чотирьох незалежних членів та двох представників держави.

Незалежними членами наглядової ради НАК призначено:

  • Анфіннсена Тора Мартіна
  • Ван дер Хейдена Людо Альберта Г.
  • Маріно Ентоні Вільяма
  • Хукведа Річарда Марка.

Представниками держави у наглядову раду "Нафтогазу" призначено:

  • Наталію Бойко
  • Ростислава Шурму.

Крім того, уряд ухвалив розпорядження, яке дозволяє державній компанії НАК "Нафтогаз України" залучити грант від ЄБРР на суму майже 189 млн євро.

На ці кошти компанія зможе імпортувати додаткові об’єми газу.

Що сталося з Наглядовою радою "Нафтогазу"

28 квітня 2021 року Кабінет міністрів звільнив Андрія Коболєва, який 7 років очолював НАК "Нафтогаз України". На його місце призначили виконувача обов'язків міністра енергетики Юрія Вітренка. У "Нафтогазі" назвали рішення незаконним.

ЄС, ЄБРР, Європейський інвестбанк, Світовий банк та Міжнародна фінансова корпорація виступили зі спільною заявою, у якій висловили занепокоєння через припинення повноважень наглядової ради НАК "Нафтогаз України" та звільнення голови компанії Андрія Коболєва.

30 квітня члени наглядової ради НАК "Нафтогаз" подали заяви про відставку та заявили про "тотальне знищення корпоративного управління".

2 травня Кабмін закликав наглядову раду НАК "Нафтогаз України" продовжити виконувати обов'язки до завершення конкурсу на посади нових членів.

8 вересня троє незалежних членів наглядової ради НАК "Нафтогаз України" Клер Спотісвуд, Бруно Лескуа та Людо ван дер Хейден подали у відставку. Вони обґрунтували своє рішення низкою порушень, зокрема щодо призначення Юрія Вітренка й тиском на компанію з боку органів влади.

27 вересня Юлія Ковалів пішла з посади члена наглядової ради НАК "Нафтогаз", після чого повноваження органу було припинено. Відтак повноваження даного органу прийняв уряд.

Того ж дня Кабінет міністрів, який взяв на себе повноваження наглядової ради НАК, "Нафтогаз України", призначив нове правління компанії. Членами правління "Нафтогазу" стали: радник голови правління з питань видобутку газу Маврикій Калугін, радник голови правління Владислав Воловик, директорка з управління персоналом та соціальної політики "Групи Нафтогаз" Олену Бойченко, голова казначейських операцій Роман Чумак.

Читайте також

Ексголові "Нафтогазу" Коболєву оголосили підозру

"Успіх повинен мати безпрецедентний бонус": члени правління "Нафтогазу" заявили про законність премії Коболєва

ВАКС не задовольнив клопотання щодо тримання Коболєва під вартою, САП оскаржуватиме рішення

На початок