Ще один член наглядової ради "Нафтогазу" пішов у відставку. Кабмін взяв на себе пововаження

Ще один член наглядової ради "Нафтогазу" пішов у відставку. Кабмін взяв на себе пововаження

Ще один член наглядової ради "Нафтогазу" пішов у відставку. Кабмін взяв на себе пововаження
undefined

Юлія Ковалів пішла з посади члена наглядової ради НАК "Нафтогаз", через що Кабмін прийняв повноваження даного органу.

Про це вона повідомила у Facebook.

"Сьогодні мій останній день в ролі члена наглядової ради "Нафтогазу". Пройшовши кілька криз корпоративного управління - в 2017 (коли 4 з 5-ти членів наглядової ради подали в відставку) та цього року, я хочу залишатися оптимістом, що все буде добре і Нафтогаз й надалі буде рухатися в напрямку побудови успішної нафтогазової компанії, яка управляється за принципами OECD. Адже кожної кризи є шанс вийти сильнішими - ним точно треба скористатися", – зазначила Ковалів.

З виходом Ковалів зі складу наглядової ради "Нафтогазу" її повноваження будуть припинені.

"Повноваження всіх членів наглядової ради припинені, тож акціонер (Кабінет Міністрів України) та нове керівництво будуть приймати всі важливі для компанії рішення", – зауважила Ковалів.

Наглядова рада

Наглядова рада НАК "Нафтогаз" складається із шести членів, троє з яких є незалежними, а троє — є представниками держави. Вони призначаються у результаті конкурсного відбору, який проводить конкурсна комісія. За відсутності більшості членів наглядової ради НАК "Нафтогаз України", цей орган не матиме кворуму для ухвалення важливих рішень.

8 вересня троє незалежних членів наглядової ради НАК "Нафтогаз України" Клер Спотісвуд, Бруно Лескуа та Людо ван дер Хейден подали у відставку. Вони обґрунтували своє рішення низкою порушень, зокрема щодо призначення Юрія Вітренка й тиском на компанію з боку органів влади.

Що відомо

  • 28 квітня Кабінет міністрів звільнив Андрія Коболєва, який 7 років очолював НАК "Нафтогаз України". На його місце призначили виконувача обов'язків міністра енергетики Юрія Вітренка. У "Нафтогазі" назвали рішення незаконним.
  • Посли G7 прокоментували звільнення Андрія Коболєва з посади голови правління та наглядової ради НАК "Нафтогаз України".
  • Європейський союз, Європейський банк реконструкції і розвитку, Європейський інвестиційний банк, Світовий банк та Міжнародна фінансова корпорація виступили зі спільною заявою, у якій висловили занепокоєння через припинення повноважень наглядової ради НАК "Нафтогаз України" та звільнення голови компанії Андрія Коболєва.
  • Новий очільник НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко заявив, що планує продовжувати максимально можливий юридичний тиск на російський "Газпром" та нові позови до суду.
  • 30 квітня члени наглядової ради НАК "Нафтогаз" подали заяви про відставку та заявили про "тотальне знищення корпоративного управління".
  • 2 травня Кабмін закликав наглядову раду НАК "Нафтогаз України" продовжити виконувати обов'язки до завершення конкурсу на посади нових членів.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок